هشدار در آستانۀ ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی: سپاه پاسداران می خواهد بر تمام امور، مسلط شود که مساویست با خطر بیشتر برای ایران

هشدار در آستانۀ ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی: سپاه پاسداران می خواهد بر تمام امور، مسلط شود که مساویست با خطر بیشتر برای ایران، گفتگوی رادیو بین المللی فرانسه با ابوالحسن بنی‌ صدر:
                                                                                                Abolhassan Banisadr

                                                                                   برای شنیدن صدای این مصاحبه اینجا را کلیک کنید

                                                                                     
 rfi فارسی- رحمت قاسم بیگلو: امروز مصادف است با ۱٢ فروردین ماه که در ایران بعنوان "روز جمهوری اسلامی" نامیده شده است.
 
پس از پیروزی انقلاب در سال ۱۳۵۷، به پیشنهاد آیت‌الله روح‌الله خمینی، رهبر انقلاب، همه‌پرسی حکومت جمهوری اسلامی ایران در روزهای ۱۰ و ۱۱ فروردین ۱۳۵۸ در سراسر ایران برگزار شد و طبق نتایج اعلام‌شده، ۹۸٫۲ درصد واجدان شرکت در همه‌پرسی با دادن رأی "آری"، با برقراری حکومت جمهوری اسلامی موافقت کردند.
نتایج این همه‌پرسی سال ١٣۵٨، در روز ۱۲ فروردین نتایج اعلام شد و این روز را "روز جمهوری اسلامی" نامیدند.
 
امروز ایران در آستانه چهل سالگی تأسیس جمهوری اسلامی می‌باشد که به گفته سپاه پاسداران و مقامات انقلاب، مشکلات فراوانی بر سر راه تداوم تکامل جامعه اسلامی قرار دارد.
 
درباره چهلمین سال انقلاب اسلامی در ایران، به گفتگو با ابوالحسن بنی‌صدر، اولین رئیس جمهوری اسلامی ایران در فایل صوتی بالای صفحه گوش کنید.
 
***
 
ابولحسن بنی صدر: این اطلاع به من رسیده که سوای میزان وثوق آن، بسیار گویاست: «بین آقایان روحانی و شمخانی در جلسه شورای امنیت ملی، نزاع شده است و شمخانی گفته که "اکنون برجام و تحریم ها را با هم داریم، برجام را لغو کنید و کار را بدست سپاه بدهید"». این اطلاع گویای این است که سپاه به آن حدی که بر امور، مسلط است، قانع نیست، و می خواهد بر همه چیز، سلطه داشته باشد، و این امر مساویست با تخریب هرچه بیشتر سرمایه ها، استعدادها، و منابع، و فقیرتر شدن کشور و همچنین تحت خطر بیشتر قرار گرفتن ایران. واقعیتی که اکنون ایران با آن روبروست، این است و برای تغییر این واقعیت باید از سپاه، خلع ید سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و دینی بشود، عناصر مافیای نظامی-مالی از سپاه تسویه شود، سپاه و ارتش منسجم شوند و نیروی نظامی حافظ مرزهای کشور بشوند