نشست پرسش از حسن روحانی در مجلس شورای اسلامی، گفتگو با ابوالحسن بنی صدر

                                                                                 Banidadr-Tarif Siassat-1

                                                                                   برای شنیدن صدای این مصاحبه اینحا را کلیک کنید

                                                                                   
 rfi فارسی- رحمت قاسم بیگلو: همانگونه که اعلام شده بود، نشست علنی مجلس شورای اسلامی بامداد امروزبه ریاست علی لاریجانی برای پرسش و پاسخ با حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی، برگزار شد.
 
پرسش از رئیس دولت دوازدهم در پنج محور تنظیم و به هیئت رئیسه مجلس ارائه شده بود که عبارت بودند از "عدم موفقیت دولت در کنترل قاچاق کالا و ارز"، "استمرار تحریم‌ های بانکی"، "عدم اقدام شایسته دولت درباره کاهش بیکاری"، "رکود اقتصادی شدید چند ساله" و بالاخره "افزایش شتابان نرخ ارز و کاهش شدید ارزش پول ملی".
 
حسن روحانی در هر مورد، سیاست‌ های اعمال شده از سوی دولت خود را تشریح کرد. حسن روجانی بامداد امروز با شماری از مقامات دولت خود برای پاسخ به سؤالات تعدادی از نمایندگان در مورد عملکرد دولت در پنج محور، به مجلس اسلامی رفته بود
 
در پایان نشست امروز، با اخذ آرای نمایندگان، اعلام شد که نتایج بدست آمده، نشان می‌ دهد که نمایندگان از پاسخ های رئیس جمهوری متقاعد نشده‌ اند. طبق آئین‌ نامه داخلی مجلس، در صورتی که نمایندگان مجلس از پاسخ‌ های رییس جمهوری در باره سؤالات مطروحه قانع نشوند، ممکن است این سؤالات به قوه قضائیه ارجاع شود. هنوز معلوم نیست که در مورد نتیجه آرای نمایندگان و ناکامی رئیس جمهوری در قانع کردن اعضای مجلس، چه تصمیمی اتخاذ خواهد شد.
 
درباره پرسش و پاسخ های امروز مجلس از رئیس جمهوری به گفتگوی رحمت قاسم بیگلو با ابوالحسن بنی‌صدر، رئیس جمهوری سابق جمهوری اسلامی ایران، گوش کنید: