محکومیت ۴۴ میلیاردی برای متخلفان کالا و خدمات در آذربایجان غربی

Sazmane Tazirate Hokumati-jpg

۱۳۹۵/۰۷/۰۴ خبرگزاری فارس: «مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی از صدور محکومیت به مبلغ ۴۴ میلیارد و  ۱۴۳میلیون و ۳۹۱ هزار و ۳۶۲ ریال برای متخلفان کالا و خدمات در طول ۶ ماه گذشته امسال خبر داد.
 
محمد اقوامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: بازرسان اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از ابتدای امسال تاکنون 505 فقره پرونده دربخش کالا و خدمات تشکیل و به تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی ارسال کردند.
 
وی ادامه داد: طبق گزارش رئیس شعب تعزیرات حکومتی استان متخلفان بخش کالا و خدمات به پرداخت ۴۴ میلیارد و  ۱۴۳میلیون و ۳۹۱ هزار و ۳۶۲ ریال جزای نقدی محکوم شدند.
 
مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی به یکی از پرونده‌های قاچاق رسیدگی شده در تعزیرات حکومتی استان که مربوط به قاچاق دام سنگین است اشاره کرد و گفت: این پرونده قاچاق در ارومیه مورد رسیدگی قرار گرفته شده است.
 
این مسؤول افزود: در پی کسب اخبار و اطلاعات واصله مبنی بر ورود کالاهای فاقد مجوز ورود از طریق بیراهه به شهرهای عمقی کشور یک دستگاه کامیون به ظن قاچاق کالا متوقف شد.
 
اقوامی ادامه داد: ماموران انتظامی این شهرستان در بازرسی از این دستگاه تعداد 21 راس گوساله را به ظن قاچاق کشف و ضبط کردند و در این راستا اقدام به تشکیل پرونده کردند.
 
مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: این پرونده قاچاق پس از سیر مراحل قانونی با شکایت و اعلام جرم گمرک به تعزیرات حکومتی ارومیه ارجاع داده شد.
 
این مسؤول گفت: بنا بر گزارش رئیس شعبه هشتم ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز با توجه به دفاعیات بلا وجه متهم حکم به ضبط دام مکشوفه و پرداخت 150 میلیون و 730 هزار ریال جزای نقدی محکوم شد.