بیشترین حجم کالاهای وارداتی قاچاق به کشور‌ سازمان یافته است

Ghachagh Mashad

‌۱۳۹۵/۱۰/۱۱ـ عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: ضربه مهلک کالای قاچاق سازمان یافته به اقتصاد کشور قابل انکار نیست.

‌به گزارش ایسنا‌، محمدرضا ملکشاهی راد بیان کرد: ورود کالاهای قاچاق به صورت سازمان یافته به کشور ضربه مهلکی را به اقتصاد کشور وارد کرده که به سادگی قابل جبران نیست .

وی افزود: ورود کالای قاچاق نوعی مقابله با اقتصاد مقاومتی است و با توجه به اینکه مشکل اصلی کشور در حال حاضر بیکاری و نبود اشتغال است،  کالای قاچاق باعث تعطیلی برخی کارخانه‎ها و از بین رفتن تولید داخلی شده است.

ملکشاهی راد تصریح کرد: بیشترین حجم کالاهای وارداتی قاچاق به کشور به صورت سازمان یافته است؛ ضمن اینکه قوانین مختلف برای ثبت و ضبط کالاهای قاچاق وجود دارد، اما در برخی موارد به درستی اجرا نمی‌شود.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شرایط برای تولید داخلی باید به گونه‎ای باشد که موانع تولید برداشته شده باشد و کارآفرین راغب به سرمایه‎گذاری در بخش تولید آن هم در جایی که ریسک کمتر و سود تضمین شده‌ داشته باشد، اقدام کند تا از میزان بیکاری در کشور کاسته شود.

وی با بیان اینکه برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی باید واردات کالا به کشور کاهش یابد، ادامه داد: باید تسهیلات و امکانات لازم برای تقویت تولید داخلی و افزایش کیفیت تولیدات در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد .

ملکشاهی راد خاطر‌نشان کرد: برای توسعه و پیشرفت کشور باید دولت  نقش کمتری در اقتصاد داشته باشد و بیشتر امور به بخش خصوصی واقعی و مردم واگذار شود و دولت تنها نظارت دقیق، مدیریت، حمایت و پشتیبانی را انجام دهد و موانع اقتصادی را برطرف کند.