رئیس ستاد امنیت انتخابات کشور: مرجع رسمی اعلام نتایج انتخابات وزارت کشور است/ هر گونه گمانه زنی برای پیروزی مخل امنیت است که با آن برخورد خواهد شد.

zolfaghari hossein 20042017۱۳۹۶/۰۲/۲۸- به گزارش خبرگزاری مهر، حسین ذوالفقاری رئیس کمیته امنیتی ستاد انتخابات کشور صبح امروز در نشست خبری تا کنون هیچ مشکل امنیتی ویژه ای در ارتباط با انتخابات نداشته ایم و این مرهون تلاش نیروهای انتظامی و امنیتی و همکاری ستادها و مردم بوده است.

وی ادامه داد: نتیجه حاصل شده محصول تلاش دستگاه های امنیتی انتظامی نظامی است، همچنین همراهی ستادها، رسانه ها و مردم که در مجموع شاهد انضباط بودیم و با وجود با نشاط شدن تبلیغات ولی هیچ تنشی نداشتیم. 

ذوالفقاری با بیان اینکه همه مسائل برای مراحل بعدی انتخابات از جمله رای گیری که از فردا ۸ صبح آغاز می شود افزود : بعد از آن مرحله شمارش آرا و اعلام نتایج انجام می شود و تمهیدات ویژه آن نیز در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر آنکه از امروز هر گونه اعلام نظر سنجی در فضای مجازی و رسانه ای خلاف است گفت: هر گونه گمانه زنی برای پیروزی مخل امنیت است که با آن برخورد خواهد شد.

ذوالفقاری خاطرنشان کرد: اعلام رسمی نتیجه انتخابات تنها از سوی وزارت کشور و تایید شورای نگهبان خواهد بود و اعلام نتایج از سوی ستاد و اشخاص ممنوع و خلاف است و چنانچه کسی بخواهد نتیجه انتخابات را قبل از اعلام رسمی مشخص کند، مضر امنیت است.

وی با اشاره به یکی از ستادهای انتخاباتی که پیش از رای گیری و اعلام نتایج می خواهند سالنی برای جشن پیروزی در نظر بگیرند گفت: این خود زمینه تنش است که به صورت کتبی و اشکال مختلف به مسئولین ستادها اعلام شده است.

معاون امنیتی کشور تاکید کرد: مردم در ساعات اولیه رای گیری، رای خود را به صندوق های اخذ رای بیندازند و از کل روز برای رای دادن استفاده کنند و رای دادن را موکول به ساعات پایانی و شب نکنند؛ این موضوع در جهت نبود مشکل و معطلی برای مردم و همچنین برقراری امنیت در حوزه های انتخاباتی است.

وی با تاکید بر اینکه مردم با شعور بالا در مراحل تبلیغاتی همکاری کردند افزود: مردم در زمان اخذ رای نیز با عوامل انتظامی همکاری لازم را داشته باشند.