متوسط قیمت بشکه نفت ۳۵.۷۴ دلاری ایران تا ژوئیه ۲۰۱۶ و متوسط قیمت بشکه نفت ۴۹.۳۶ دلاری ایران در ۷ ماه نخست ٢٠١٧

Naftkesh-Iran-1 ۱۳۹۶/۰۵/۲۰- جدیدترین گزارش اوپک نشان داد نفت ایران در ماه جولای بشکه‌ ای ۴۶.۰۱ دلار فروخته شده است و در ۷ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۳.۶۲ دلار افزایش قیمت داشته است.
 
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، اوپک در جدیدترین گزارش اعلام کرد، متوسط قیمت هر بشکه نفت سنگین ایران در ماه جولای ۲۰۱۷ (تیر ۹۶) با یک دلار و ۳۹ سنت کاهش نسبت به ماه پیش از آن ۴۶.۰۱ دلار معامله شده است.
 
بر اساس این گزارش، هر بشکه نفت سنگین ایران در ماه ژوئن ۴۴.۶۲ دلار به فروش رسیده بود.
 
بر اساس گزارش ماهانه اوپک، قیمت تمامی انواع نفت‌ های اوپک در این ماه افزایش یافته است که بیشترین افزایش به نفت آنگولا تعلق دارد.
 
متوسط قیمت نفت ایران تا جولای ماه ۲۰۱۶ برابر با ۳۵.۷۴ دلار به ازای هر بشکه بوده و متوسط قیمت نفت ایران تا جولای ۲۰۱۷ برابر با ۴۹.۳۶ دلار به ازای هر بشکه برآورد شده است. به این ترتیب نفت ایران در ۷ ماه نخست سال جاری میلادی ۱۳.۶۲ دلار افزایش قیمت داشته است.
 
نفت ایران در سال ۲۰۱۵ معادل ۴۸.۸۰ دلار در هر بشکه فروخته شده است.
 
متوسط قیمت سبد نفتی اوپک در ماه جولای با یک دلار و ۷۲ سنت کاهش نسبت به ماه قبل از آن به ۴۶.۹۳ دلار در هر بشکه رسیده است. این رقم برای سبد نفتی اوپک در ماه ژوئن ۴۵.۲۱ دلار در هر بشکه بوده است.
 
متوسط قیمت نفت عربستان نیز با یک دلار و ۹۱ سنت کاهش ۴۷.۱۲ دلار در هر بشکه فروخته شد.
 
بر اساس این گزارش، قیمت سایر نفت‌های اوپک در ماه جولای به ازای هر بشکه به این شرح است: نفت سبک عربستان ۴۷.۱۲ دلار ، نفت بصره عراق ۴۶.۴۳ لار، نفت بونی ‌لایت نیجریه ۴۸.۶۶ دلار، ‌سیدر لیبی ۴۶.۹۶ دلار، نفت گیراسول آنگولا ۴۸.۷۵ دلار، نفت سنگین ایران ۴۶.۰۱ دلار، نفت صادراتی کویت ۴۶.۱۹ دلار، نفت مارین قطر ۴۷.۴۵ دلار، نفت مرِیِ ونزوئلا ۴۳.۴۱ دلار، ، نفت موربان امارات ۴۹.۰۲ دلار، نفت اورینت اکوادور ۴۵.۲۱ دلار، نفت رابی لایت گابن ۴۷.۵۴ دلار و نفت صحرای الجزایر ۴۷.۹۶ دلار و نفت زفیروی گینه ۴۵.۹۲ دلار است.
 
هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز به طور متوسط در این ماه ۴۸.۵۱ دلار به فروش رفته است که افزایش ۲.۰۹ دلاری نسبت به ماه گذشته را نشان می‌دهد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۱.۵۰ دلار افزایش ۴۶.۶۷ دلار معامله شده است.