اعلام آتش بس یکطرفه گروه "ارتش نجات روهینگیا" / ادامه حملات ارتش به مناطق مسلمان نشین

mianmar koshta mosalmanan
به گزارش عصرایران :دولت میانمار قبل از این گفته بود مسلمانان خود خانه هایشان را به آتش می کشند اما سازمان های حقوق بشری این موضوع را رد می کنند.
گروه مسلح مسلمانان میانمار آتش بس یک ماهه اعلام کرده اما دولت و ارتش میانمار این آتش بس را قبول نکرده و همچنان به مناطق مسلمان نشین این کشور حمله می کند.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری ها، این گروه مسلح که خود را "ارتش نجات روهینگیا اراکان" (ارسا) می نامند در بیانیه ای در توئیتر اعلام کرد: ارسا توقف موقت عملیات نظامی هجومی را به مدت یک ماه از روز 10 سپتامبر تا 9 اکتبر اعلام می کند.
این گروه گفته است که هدف از این آتش بس، اجازه به فعالان و امدادگران کمک های انسان دوستانه برای واکنش به این بحران انسانی در ایالت راخین است.
میانمار؛ اعلام آتش بس یکطرفه گروه
در این پیام آمده است: دولت میانمار را به اعلام آتش بس انسان دوستانه، توقف عملیات نظامی هجومی و مشارکت در کمک به قربانیان به دور از دین افراد دعوت می کنیم.
دولت میانمار این گروه را تروریستی می داند و اعلام آتش بس از سوی آن را رد می کند.

ارتش میانمار از دو هفته قبل تاکنون حمله گسترده ای را علیه مناطق مسلمان نشین (روهینگیا) در میانمار آغاز کرده است. این حمله گسترده در واکنش به حملات گروه مسلح ارسا به نیروهای امنیتی میانمار صورت می گیرد