پیگیری مرتب پروندۀ تجاوزات جنسی سعید طوسی توسط پدر یکی از شاکیان

toosi saeed کلمه: پدر یکی از شاکیان پرونده سعید طوسی، درباره آخرین خبرها از پروندۀ شکایت از این قاری قرآن از پیگیری هر روزه این خانواده در دادستانی تهران خبر داد.  او گفته که هر سه روز یک بار برای پیگیری این پرونده از شهرستان به تهران می‌ آیند، اما کسی پاسخگویشان نیست. پیش از این نیز محمود صادقی و چند نماینده مجلس نسبت به اهمال‌ ها و تأخیرهای صورت گرفته در این پرونده به قوه قضائیه نامه نوشتند و خواستار اجرای صحیح قانون شده‌اند.
 
طبق خبرهای منتشر شده، پس صدور حکم بدوی در خصوص سعید طوسی، این پرونده از دادگاه تجدید توسط دادستانی نظر پس گرفته شده، دلیل این امر نیز قاری قرآن بودن متهم ذکر شده است، مسأله‌ ای که اعتراض علی مطهری و محمود صادقی را به دنبال داشت.
 
پدر یکی از شاکیان پرونده سعید طوسی در گفتگو با اصناف نیوز گفت: هر سه روز یکبار برای پیگیری پرونده از شهرستان به تهران مراجعه می‌کنم. فعلاً خبر خاصی نیست و از آقای صادقی (نماینده‌ی مجلس) خواستیم تا پیگیر این پرونده باشد؛ خدا خیرشان بدهد چرا که ایشان از جمله افراد پیگیر هستند.
 
این پدر شاکی پرونده توضیح داد: آقای صادقی و آقای خرمشاهی پیگیر ماجرا هستند و در آخرین موارد؛ نامه‌ ای از سوی رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی به رئیس کل دادگستری استان تهران برای بازگشت پروندۀ سعید طوسی به مسیر قانونی زده شد و همچنین نامه‌ ای، رئیس کمیسیون اصل نود خطاب به رییس قوه قضائیه زده بودند و خواستار برگشت پروندۀ قضائی سعید طوسی به مسیر قانونی شدند.
 
وی با گلایه از رسانه‌ های داخلی که به گفته‌ اش به این موضوع نمی‌ پردازند، گفت: یکی از رسانه‌ های داخلی به نام […] قبلاً گفته بود که اگر نماینده‌ ای دربارۀ این موضوع مطلبی بگوید، در رسانه‌ های داخلی این موضوع را می‌ آوریم، اما وقتی از پیگیری‌ ها گفتم، آنها گفتند که چرا نمایندۀ مجلس گفته «مربی صوت و لحن» و اسم او را نیاورده است؟ وقتی که او نیاورده است، ما جرأت می‌ کنیم که بیاوریم! و گفتم شما هم بنویسید مربی صوت و لحن که در نهایت ندیدم این موضوع را کار کنند.
 
محمود صادقی روز شنبه ۱۳ آبان در توئیتی نوشت: "در بریتانیا وزیر دفاع به صرف اتهام آزار جنسی مجبور به استعفا می شود، اینجا پرونده مربی صوت و لحن را پس از صدور حکم بدوی از دادگاه تجدیدنظر می‌ گیرند."
 
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بی آنکه از نامی از سعید طوسی بیاورد، به پرونده او اشاره کرده و نسبت به روند قضایی این پرونده اعتراض کرده است.
 
اللهیار ملکشاهی، رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، نیز در نامه‌ ای به رئیس دادگستری استان تهران از بلاتکلیفی پرونده شکایت از این قاری قران نوشته است. بر اساس این نامه، رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس، نامه محمود صادقی و نامه مصطفی‌ لو و سلمانی، دو تن از شاکیان پرونده سعید طوسی مبنی بر”بلاتکلیف” بودن پرونده در شعبه ۵۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران را به پیوست نامه خود به رئیس دادگستری استان تهران ارسال کرده است.
 
در این نامه که سوم مهر ارسال شده، رئیس کمیسیون قضایی مجلس خواستار صدور دستور بررسی این موضوع شده است. صادقی همچنین تصویر نامه رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به رئیس قوه قضائیه را منتشر کرده که بر اساس آن، بازپرس در سال ۹۱ برای محمد گندم‌ نژاد طوسی، مشهور به سعید طوسی «قرار مجرمیت» صادر کرده، اما در تاریخ ۹ اردیبهشت ۹۲ با «نظریه» علی خلفی مشاور رئیس قوه قضائیه، و «نظریه» عباس جعفری دولت‌ آبادی دادستان تهران، برای او قرار منع تعقیب صادر شده است.
 
به گفته رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس «عدم اقناع از ادله موجود و وضعیت خاص متهم که از قاریان مشهور کشور است» دلیل صدور قرار منع تعقیب برای آقای طوسی اعلام شده است.
 
علی مطهری نیز سال گذشته، از طولانی‌ شدن زمان رسیدگی به پرونده سعید طوسی را طبیعی ندانسته و از روند بررسی این پرونده انتقاد کرد و گفت: ظاهراً مقامات قضایی رعایت مصلحت خودساخته را کرده‌ اند که مثلاً چون متهم قاری قرآن است، بهتر است به طور جدی پیگیری نشود؛ که البته این روش اشتباه است و با عدالت اسلامی و علوی سازگار نیست.
 
سعید گندم نژاد طوسی از اساتید تلاوت قرآن  که از شاخص ترین قاریان کشور به حساب می آمد متهم به عمل خلاف عفت عمومی و تشویق به فساد شده است.