استیون منوچین: می توانید انتظار داشته باشید که تحریم های بیشتری علیه ایران در راه اند

Tahrim-Usa-1 وزیر خزانه داری آمریکا اعلام کرد که ظرف روزهای آینده، رئیس جمهور این کشور احتمالاً خواستار وضع تحریم های بیشتر علیه ایران خواهد شد.
 
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از واشنگتن اگزمینر، «استیون منوچین» روز پنج شنبه اظهار داشت که با نزدیک شدن به آخرین مهلت برای تمدید یا عدم تمدید تعلیق تحریم های موجود علیه حکومت ایران، «رئیس جمهور ترامپ احتمالاً ظرف روزهای آینده خواستار وضع تحریم های بیشتر علیه ایران خواهد شد».
 
وی در گفتگو با خبرنگاران در کاخ سفید گفت: «من پیش بینی می کنم که تحریم های بیشتری علیه ایران وضع شوند».
 
گفتنی است که ترامپ تا روز جمعه (امروز) مهلت دارد در مورد تمدید یا عدم تمدید تعلیق تحریم ها علیه ایران که طبق مفاد برجام و در اِزای توقف برنامه هسته ای تهران صورت گرفت، تصمیم نهایی خود را اعلام نماید. این درحالی است که رئیس جمهور آمریکا ظرف یک سال گذشته بارها ادعا کرد که «این توافق به نفع آمریکا نیست».
 
منوچین در پاسخ به پرسش هایی در خصوص تصمیم نهایی ترامپ برای تعلیق تحریم ها گفت: «نمی خواهم در این مورد اظهار نظر دقیقی داشته باشم. این موضوع همچنان مورد بحث و گفتگو است».
 
با این حال، وزیر خزانه داری آمریکا بار دیگر ادعای ترامپ مبنی بر لزوم انجام تغییرات بنیادین در این توافق را تکرار کرد. وی در این باره مدعی شد: «لازم است بسیاری از جنبه های توافق [هسته ای] ایران تغییر کند. فعالیت های بسیاری خارج از [چارچوب] توافق ایران در حال انجام است... اینکه ما به تحریم ادامه خواهیم داد».
 
استیون منوچین در پایان گفت: «می توانید انتظار داشته باشید که تحریم های بیشتری در راه اند».
 
گفتنی است که دولت آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که در مقایسه با دوران ریاست جمهوری «باراک اوباما»، برنامه توسعه موشک بالستیک ایران و حمایت ادعایی تهران از گروه های تروریستی (!) را بطور برجسته تری در سیاست خارجی آمریکا در قبال ایران در نظر خواهد گرفت.