۱۳هزار فوتی در حوادث رانندگی ۱۰ ماه گذشته

tasadof aoutobus 09112016
در ۱۰ ماهه سال جاری ۱۳ هزار و ۸۷۴ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۳۹۵) با ۱۳ هزار و ۸۲۵ تن جان باخته، چهار دهم درصد افزایش یافته است.

سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد:از ابتدای فروردین تا پایان دی ماه امسال ۱۳ هزار و ۸۷۴ تن در حوادث رانندگی که در سراسر کشور رخ داد، جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایرنا از سازمان پزشکی قانونی کشور، در ۱۰ ماهه سال جاری ۱۳ هزار و ۸۷۴ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۳۹۵) با ۱۳ هزار و ۸۲۵ تن جان باخته، چهار دهم درصد افزایش یافته است.

در ۱۰ ماهه سال جاری از کل جانباختگان حوادث رانندگی ۱۰ هزار و ۸۸۹ تن مرد و ۲ هزار ۹۸۵ تن زن بودند.

بر اساس این گزارش، در این مدت از کل متوفیات حوادث رانندگی ۹ هزار و ۲۴۱ تن در محور‌های برون شهری، سه هزار و ۶۹۹ تن در مسیر‌های درون شهری، ۹۰۸ تن در مسیر‌های روستایی و ۲۶ تن در مسیر‌هایی نامعلوم جان خود را از دست دادند.

در این مدت استان‌های فارس با یکهزار و ۲۷۱، تهران با یکهزار و ۴۳ و خراسان رضوی با یکهزار و سه فوتی بیشترین و استان‌های ایلام با ۱۲۳، اردبیل با ۱۳۶ و کهگیلویه و بویراحمد با ۱۵۷ کمترین آمار تلفات را داشته اند.

کاهش مصدومان حوادث رانندگی

در ادامه این گزارش تاکید شده است، در ده ماهه سال جاری ۲۸۷ هزار و ۲۸ مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی کشور مراجعه کردند که از این شمار ۲۰۵ هزار و ۸۵۹ تن مرد و ۸۱ هزار و ۲۶۹ تن زن بودند.

آمار مصدومان حوادث رانندگی در این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با کاهش سه دهم درصدی مواجه بوده است.

مرگ یک هزار و ۷۷ تن در حوادث رانندگی دی ماه

همچنین در دی ماه امسال نیز یکهزار و ۷۷ تن در حوادث رانندگی جان باختند که از این تعداد ۸۶۹ تن مرد و ۲۰۸ تن زن بودند، شمار جانباختگان حوادث رانندگی در دی ماه امسال در مقایسه با دی ماه سال گذشته تغییری نداشته است.

همچنین آمار مصدومان حوادث رانندگی نیز با هفت دهم درصد کاهش در دی ماه امسال به ۲۳ هزار و ۸۱۳ تن رسیده است.