خواستار آزادی محمد حبیبی - بستن جاده کاشان - بیانیه دانشجویان معترض

 jade kashan

بیش از دو هزار فعال صنفی خواستار آزادی محمد حبیبی شدند 

بیش از دو هزار فعال صنفی و مدنی با امضای طوماری در فضای مجازی خواستار آزادی محمد حبیبی (فعال صنفی معلمان) شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پس از بازداشت محمد حبیبی (فعال صنفی معلمان) در روز دوازدهم اسفند، بیش از دو هزار معلم و فعال صنفی با امضای طوماری در فضای مجازی خواستار آزادی او شدند.

در متن این طومار از مقامات خواسته شده باتوجه به اینکه فعالیت‌های حبیبی صنفی و در راستای دفاع از حقوق شغلی معلمان بوده، نسبت به آزادی وی اقدام کنند.  

 

+++++

شنبه، با حضور بیش از هزار نفر مردم معترض و داغ داری که نزدیکان خود را در این جاده از دست داده اند جاده بسته شد.

روز جمعه گذشته رییس مرکر فوریت های پزشکی 115 کاشان گفت: تصادف زنجیره ای در جاده کاشان به برزک، سبب کشته شدن یک نفر و مصدومیت 9 نفر شد.

«حسین ریاحی» اظهار کرد: ساعت 17:20 دیروز در پی تماس مردمی با مرکز اورژانس ۱۱۵ کاشان مبنی بر تصادف چند خودرو در جاده برزک کاشان حد فاصله کارخانه سیمان و روستای مرق کارشناسان این مرکز بلافاصله با سه دستگاه آمبولانس و یک دستگاه آمبولانس هلال احمر جهت رها سازی مصدومان به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: در این حادثه که میان سه خودرو پراید، هیوندا سوناتا و پژو ۲۰۶ رخ داد متاسفانه راننده خودرو پراید پیش از رسیدن نیروهای اورژانس جان خود را از دست داد.

 

++++

جمعی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر (پلی تکنیک) در بیانیه‌ای خواستار لغو احکام سنگین علیه دانشجویان و آزادی دانشجویان دستگیرشده در اعتراضات دی‌ماه شده‌اند. تجمع این دانشجویان ظهر یکشنبه (۱۱ مارس/ ۲۰ اسفند) برگزار شد. در تصاویر منتشرشده در فضای مجازی گروهی دیگر دیده می‌شوند که به دانشجویان معترض اعتراض می‌کنند.

به گزارش دویچه  وله، در جایی از بیانیه دانشجویان معترض آمده است: «در حالی که از هر سو ادعاهای فراوانی مبنی بر ضرورت استقلال و وجود آزادی آکادمیک در دانشگاه مطرح می‌شود و دولت وعده دانشگاه غیرامنیتی می‌دهد، اکنون شاهد آن هستیم که هر نقدی از سوی قلمروی دانشگاه با شدیدترین دخالت‌ها و تعرض‌های نهادهای امنیتی و … مواجه می‌شود و دانشجویان [...] زیر تیغ شدیدترین برخوردها … قرار می‌گیرند.»

تنظیم‌کنندگان بیانیه هشدار داده‌اند که "دود آتش" چنین برخوردی "به یقین در چشم همگان خواهد رفت" و "به بند کشیدن دانشجویان آن هم با احکام سنگینی که به هیچ روی قابل پذیرش و عقلانی به نظر می‌رسند، راه به جایی به جز یاس و تیره‌روزی نخواهد برد.»

++++