ششمین "تظاهرات بازگشت" در غزه و هشدار عفو بین الملل

 tazahroate ghaze 2

انقلاب اسلامی در هجرت: تظاهرات دهها هزار نفر از مردم غیور فلسطین در مخالفت با انتقال پایتخت اسرائیل اشغالگر و افتتاح سفارت آمریکا در اسرائیل در شهر بیت‌المقدس،  در مرز غزه به خشونت کشیده شده و به گفته مقام‌های فلسطینی تا کنون ۳۷ فلسطینی کشته و بیش از هفتصد نفر دیگر زخمی شده‌اند
گروه های فلسطینی مردم را به مشارکت در ششمین تظاهرات بازگشت که با عنوان جمعه کارگران فلسطینی در غزه برگزار می شود فراخواندند.

به گزارش خبرنگار العالم در فلسطین کمیته عالی پیگیری مردمی عربی در اراضی اشغال شده فلسطین در سال 48 نیز خواستار برگزاری تظاهرات به طور همزمان شدند. این در حالی است که سازمان عفو بین الملل از همه کشورها خواست فروش سلاح به رژیم صهیونیستی را تحریم کنند.

ششمین هفته از سری تظاهرات بازگشت در غزه بدون ترس از تروریسم رژیم صهیونیستی برگزار می شود و گلوله های این رژیم فقط باعث استوارتر شدن عزم مردم برای ادامه مبارزات خود می شود.

گروه های فلسطینی هم خواستار مشارکت گسترده مردم در ششمین تظاهرات بازگشت در نوار غزه با عنوان جمعه کارگران فلسطینی شدند.

یک شهروند فلسطینی به خبرنگار العالم گفت که غزه بیش از 10 سال است که در محاصره کامل قرار گرفته است و این تظاهرات تلاشی است در جهت مبارزه با این محاصره.

سلسله تظاهرات بازگشت و شکستن محاصره در 30 مارس گذشته آغاز شده است و تا کنون 50 فلسطینی در این تظاهرات به شهادت رسیده و بیش از 6 هزار نفر مجروح شده اند؛ ده ها نفر نیز دستگیر شده اند.

قرار است این تظاهرات تا پانزدهم ماه جاری که هفتادمین سالگرد شکست فلسطین است ادامه یابد.