آنگلا مرکل «توئیت آیت‌الله خامنه‌ای» درباره نابودی اسرائیل را محکوم کرد

  انقلاب اسلامی در هجرت: همزمان با سفر نتانیاهو به اروپا ، به قصد همراه کردن اروپا به فشار به ایران و اجرای تحریم های گسترده علیه ایران،سید علی خامنه ای در توئیتی خواهان نابودی اسرائیل شد و در طی سخنانی  هم به سازمان انرژی اتمی دستور داد تا غنی سازی را از سر بگیرد و هم از برنامه موشکی ایران حمایت کرد.

به گزارش رادیو فردا: صدراعظم آلمان با محکوم کردن «توئیت رهبر ایران» در مورد توصیف اسرائیل به عنوان «غده سرطانی»، خواهان حذف آن و نیز افزایش فشار بر ایران برای کاهش نفوذ نظامی‌اش در خاورمیانه شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، آنگلا مرکل این درخواست را روز دوشنبه ۱۴ خرداد در یک نشست خبری مشترک با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، بیان کرد.

آقای نتانیاهو در نخستین مرحله از سفر چهار روزه‌اش به سه کشور اروپایی به آلمان سفر کرده است.

اشاره خانم مرکل در نشست خبری با نتانیاهو، به توئیت انتشار یافته روز یکشنبه در حساب کاربری منتسب به رهبر ایران بود، که در آستانه «روز قدس» در آخرین جمعه ماه رمضان، بر ادامه سیاست جمهوری اسلامی ایران علیه اسرائیل تاکید کرده بود.

آیت‌الله خامنه‌ای در توئیت خود تکرار کرده بود که «اسرائیل غده سرطانی در غرب آسیا است که باید ریشه‌کن شود»، و به قول او، «مقابله با این غده سرطانی امکان‌پذیر است و سرانجام محقق خواهد شد».merkel netanyahoo