ایران گورستان خودروهای خارجی شده است/ خودرو یک میلیاردی به دلیل نداشتن قطعه بلا استفاده است

Ghazipour-Nader-jpg

«عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: خودروهای خارجی با قیمت 500 میلیون و حتی یک میلیارد تومانی وارد کشور می شود اما به دلیل ندادن قطعات، این خودروها قابل استفاده نیستند.»
 
سایت الف: نادر قاضی پور نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با الف با بیان اینکه در زمینه خودرو شاهد یک سیاست منسجم و درست از طرف دولت نیستیم، گفت: در حال حاضر وضعیت نگران کننده است.
 
وی گفت: آمریکا و اروپا خودرهای خود را روانه بازار ایران می کنند اما قطعات به ایران نمی دهند. ما می بینیم که یک خودروی 500 میلیون تومانی و یا حتی یک میلیاردی به خاطر نداشتن یک قطعه غیر قابل استفاده است.
 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه ایران گورستان خودروهای خارجی شده است، تصریح کرد: قرار بود تا با طرح ساماندهی بازار خودرو، واردات صورت گیرد و از افزایش قیمت خودرو جلوگیری شود.
 
قاضی پور افزود: هفته جاری در جلسه کمیسیون صنایع و معادن در خصوص جلوگیری از افزایش قیمت خودرو بحث و در نهایت مقرر شد تا طرح ساماندهی بازار خودرو حداقل به مدت شش ماه مسکوت بماند.
 
وی اضافه کرد: چون در وضعیت آشفته بازار خودرو و فرار شرکت های خارجی از کشور از جمله سیتروئن، پژو و تحریم های جدید ایران، فعلا تعرفه های واردات کاهش نیابد و تعرفه ها مثل گذشته باشد.
 
نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: شاه بیت طرح ساماندهی خودرو واردات خودرو بود و واردات هم به معنی بیکاری کارگران ایران و ورشکست شدن تولیدکنندگان داخل.