وضع اسف‎بار مسکن مهری که ۶ سال پیش باید تحویل می‌شد/آب‎رسانی با تانکر بیخ گوش تهران!


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سلیم عبدی مدیر مسکن مهر فاز 9 قدیم می‌گوید: کل فاز 9 قدیم شامل 3800 واحد مسکن مهر است که از 11 شرکت سازنده هم‌اکنون 9 شرکت در حال فعالیت هستند.

وی با بیان این‌که تاکنون 300 واحد تحویل متقاضیان شده که در آن ساکن هستند، افزود:‌masskanemehr zelzeleh دیوار حائل اجراشده دارای مشکلاتی بود که شرکت عمران پردیس با یک قرارداد 20 میلیارد تومانی با یک شرکت داخلی در حال مقاوم‌سازی این دیوارهاست.

عبدی تصریح کرد: دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله اداره آبفا، برق و گاز باید زیرساخت‌های مورد نیاز واحدها را تأمین کنند. هم‌اکنون مشکل 300 متقاضی ساکن در فاز 9 قدیم این است که هنوز آب وارد شبکه نشده و آنها از آب تانکر استفاده می‌کنند.

 

وی با اشاره به ضرورت رفع نواقص شبکه فاضلاب، ادامه داد: در رابطه با محوطه‌سازی و آماده‌سازی پروژه‌ها، شرکت عمران مصوبه با فهرست بهای سال 94 را دارد که به همین دلیل تا امروز پیمانکاری برای انجام محوطه‌سازی و آماده‌سازی اعلام آمادگی نکرده است.

مدیر فاز 9 قدیم مسکن مهر بیان کرد:‌ به‌دنبال مصوبه شورای مسکن برای فهرست بهای سال 97 هستیم که قول موافقت با آن تا هفته آینده را داده‌اند. در این صورت دو قرارداد محوطه‌سازی و آماده‌سازی با مبلغ هر کدام 20 میلیارد تومان منعقد می‌شود.

 

عبدی در خصوص زمان اتمام این پروژه، گفت:‌ با توجه به این‌که این پروژه 5 سال به‌تأخیر افتاده است، مدیرعامل و هیئت مدیره تمام نیروی خود را به‌کار بسته‌اند تا پایان امسال پرونده واحدهای مسکن مهر فاز 9 قدیم بسته شود.

وی همچنین درباره قیمت واحدهای مسکن مهر افزود: پروژه‌های تحویل‌شده که برق و گاز دارند اما آب ندارند و با تانکر آب آن تأمین می‌شود، بالای 200 میلیون خرید و فروش می‌شود. در گذشته واحدهای فاز 9 قدیم را 30 میلیون تومان هم نمی‌خریدند.

 

مدیر مسکن مهر فاز 9 قدیم با اشاره به این‌که شرکت عمران پردیس 422 میلیون تومان بابت ادعای شرکت آبفا در خصوص صدمه دیدن تأسیساتش،‌ پرداخت می‌کند، اظهار کرد:‌ منتظر پیمانکار آبفا برای تعیین تکلیف شبکه فاضلاب هستیم تا در ادامه افرادی که در بلوک‌های مسکن مهر زندگی می‌کنند، آب شهری داشته باشند. الآن با تانکر آب مورد نیاز این ساکنان تأمین می‌شود.

وی تأکید کرد: بزرگ‌ترین مشکل کنونی متقاضیان مسکن مهر به‌جز آب، بسته بودن شبکه فاضلاب است که باعث شده فاضلاب به داخل واحدها برگردد که مشکلات فراوانی را برای مردم به‌وجود آورده است.

 

انتهای پیام/*