قدرت موشکی ایران برگ برنده ما و مایه هراس دشمنان است!

khatami ahmad

سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - ایسنا : یک عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز کشور ما در عرصه اقتدار موشکی قدرت برجسته منطقه است.

آیت‌الله سیداحمد خاتمی در مراسم سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) و یادواره شهدای گمنام و ورزشکار شهرستان ابهر با اشاره به اینکه «در سال ۱۳۰۰ رضاخان در کشور قدرت یافت و همزمان با این دوران، آیت‌الله شیخ عبدالکریم حائری حوزه قم را تاسیس کرد»، ادامه داد: رضاخان با سه ماموریت در کشور به قدرت رسید این سه ماموریت شامل مبارزه با حجاب، مبارزه با روحانیت و مبارزه با عزاداری‌ها بود.رضاخان به طرز وحشیانه‌ای درصدد کشف حجاب برآمد. اوج این وحشی‌گری با به گلوله بستن مردمی که در ۲۱ تیرماه در مسجد گوهرشاد برای دفاع از حجاب گرد هم آمدند، تجلی یافت.خون پاک شهیدان گوهرشاد، از جمله بهای پرداخت شده حجاب در کشورمان است. در حال حاضر حجاب یک مسئله فردی نیست، بلکه یک مسئله اصلی است.در حال حاضر هر دولت غربی که بخواهد لجاجت خود را با اسلام ثابت کند، حجاب را محکوم کرده و آن را مسئله فردی عنوان می‌کند.

 

وی با اشاره به دومین ماموریت رضاشاه یعنی مبارزه با عزاداری‌ها، ادامه داد: این مخالفت‌ها به حدی بود که از شرکت‌کنندگان در عزاداری در شهربانی‌ها تعهد می‌گرفتند. از سال ۱۳۱۶ تا سال ۱۳۲۰ که اوج قدرت رضاخان بود، کل حوزه‌های علمیه تعطیل و در این شرایط تنها حوزه علمیه قم به صورت نیمه رمق سر پا بود.

وی با اشاره به دشمنی آشکار آمریکا با کشورمان در طی سال‌های اخیر، تصریح کرد: در ۵۰ سال اخیر آمریکا در ۲۵ کشور دخالت مستقیم و در ۲۵ کشور نیز به صورت غیرمستقیم دخالت نظامی کرده است.امروز کشور ما در عرصه اقتدار موشکی قدرت برجسته منطقه است. قدرت موشکی ایران برگ برنده ما و مایه هراس دشمنان است.

 

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه «دشمنان در تلاش برای تامین امنیت رژیم صهیونیستی در منطقه هستند»، یادآور شد: دشمن به خوبی می‌داند اگر بخواهد آسیبی به ایران بزند تل‌آویو و حیفا با خاک یکسان خواهد شد.

این عضو مجلس خبرگان با تاکید بر اینکه «کشور ما در حال جنگ سیاسی و اقتصادی تمام‌عیار با دشمنان است» خاطرنشان کرد: به برکت سرمایه‌هایی مانند برخورداری از یک رهبر کاردان و مردمی با درایت و فهیم قطعا کشور این دوران را نیز با موفقیت پشت سر خواهد گذاشت