آخرین وضعیت استیضاح وزرا درگفت و گو با نمایندگان مجلس؛رایزانی ها برای انجام نشدن استیضاح وزراء ادامه دارد

 estizahشفقنا :در حالی که بعد از اعتراضات گسترده به وضعیت اقتصادی و اعلام ناکارآمدی تیم اقتصادی دولت، نماینده‌ها از استیضاح این تیم صحبت می‌کردند اما به نظر می رسد اجماعی در این خصوص وجود ندارد و نمایندگان خانه ملت از انجام استیضاح منصرف شده و به فکر فرصت دادن به دولت هستند.

پروانه مافی در گفت و گو با خبرنگار شفقنا در رابطه با طرح استیضاح وزرا گفت: طرح استیضاح وزرا امضا و اعلام وصول شده است و بعد از پایان تعطیلات بررسی خواهد شد. در این طرح آقای ربیعی وزیر کار و آقای کرباسیان وزیر اقتصاد هستند اما استیضاح وزیر نفت و وزیر کشور هنوز قطعی نشده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احتمالا هفته بعد استیضاح انجام می شود، تصریح کرد: در طرح استیضاح هیچ وقت اجماع کلی حاصل نمی‌شود اما باید دید وزیر کار و اقتصاد چطور از خود دفاع می‌کنند و ادله‌ای که می‌آورند چگونه است و بعد از آن نماینده‌ها می‌توانند تصمیم بگیرند و هر چه قوی تر صحبت کنند اقناع بیشتر خواهد بود.

مافی در خصوص احتمال رأی نیاوردن استیضاح گفت: وزیر اقتصاد چند بار در کمیسیون‌ها حضور یافتند و صحبت کردند که تا حدودی هم صحبت‌هایشان قانع کننده بود؛ پس احتمال اینکه استیضاح در صورت انجام گرفتن رأی نیاورد، وجود دارد.

علی اکبر کریمی دیگر نماینده مجلس همچون خانم مافی در انجام استیضاح تردید دارد و این رابطه به خبرنگار شفقنا گفت: امضاء استیضاح وزیر اقتصاد جمع آوری شده است اما ممکن است با توجه به شرایطی که وجود دارد استیضاح انجام نشود. استیضاح آقای زنگنه هم در دستور کار است و توسط کمیسیون انرژی مطرح شده  و برای هیات رییسه فرستاده شده است اما باید مشخص شود که حد نصاب امضاء کنندگان را به دست می آورد یا نه؟

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: اگر امضاها پس گرفته شود از دستور خارج می شود و در حال حاضر هم امضاءهای جمع آوری شده کم و زیاد می شود و بخشی از نماینده‌ها هم امضاهای خود را پس می‌گیرند. پس باید منتظر ماند و دید که هفته بعد تکلیف امضاءها چه می‌شود و اگر به حد نصاب برسد، استیضاح انجام می‌شود.


در این رابطه