دادستان کل کشور: برخورد خشن با "بدحجابی" جواب نمی‌دهد

Montazeri-Mohamedjafar-1
رادیو فرانسه : به گفتۀ محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور، برخورد خشن و یا برخوردهای قضایی با "بدحجابی" جواب نمی‌دهد و بنابراین "از هر طرحی که در زمینۀ مقابله با بدحجابی، مؤثر باشد حمایت می‌کنیم". وی با اشاره به پروندۀ بابک زنجانی نیز گفت: "بدانید که او قطعاً اعدام خواهد شد".
به گزارش خبرگزاری ایرنا، روز چهارشنبه ٢٧ تیر/١٨ ژوئیه، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در جلسه‌ای با اعضای حوزه‌های علمیۀ استان‌های خراسان رضوی، قم، تهران و أصفهان که در مشهد تشکیل شد، گفت: "اگر نیروی انتظامی بخواهد همه بدحجاب‌ها را بگیرد، علیه نظام و اسلام جوسازی‌ خواهد شد". بنابراین بهتر است که "راههای مسالمت آمیز و آرام" پیش گرفته شود.

وی توضیح داد که "بسیاری از بدحجاب‌ها، بدحجابی را بد نمی‌دانند" زیرا "فرهنگ خانوادگی‌شان چنین است". همچنین به گفتۀ او "عده ای از بدحجاب‌ها اعتقادی به اسلام ندارند، لائیک هستند و یا مذاهب دیگری دارند اما عدّۀ کمی هم هستند که با قصد دهن کجی به احکام اسلام این کار را می‌کنند".
دادستان کل کشور در مورد اوضاع کلی قوۀ قضاییه نیز گفت که کمبود کادر قضایی و اداری باعث شده که "این دستگاه متناسب با شأن جمهوری اسلامی نباشد". او مثال زد که فقط "پروندۀ (ورشکستگی) مالی موسسۀ اعتباری ثامن الحجج ١٢٠ جلد است که قاضی باید همه آنها را مورد بررسی قرار دهد و یا موضوع بابک زنجانی همینطور است"... او سپس تأکید کرد که "ما به دنبال برگشت بیت‌المال هستیم، اما بدانید که حکم او (بابک زنجانی) اعدام است و قطعاً اعدام می‌شود".