سناتور آمریکایی خطاب به ترامپ: جنگ لفظی علیه ایران، شما را از شر پرونده دخالت روسیه در انتخابات نجات نمی‌دهد

castro joaqouin
آفتاب‌‌نیوز : یک سناتور آمریکایی به پرونده دخالت روسیه در انتخاب ترامپ به عنوان رییس‌جمهور اشاره کرده و اتهام‌زنی‌های اخیر ترامپ علیه ایران را دست و پا زدن برای خلاصی از شر این پرونده و انحراف افکار عمومی خوانده است.

به گزارش آفتاب‎نیوز؛ «باب مولر» سرپرست تیم تحقیقات درباره ارتباط میان دستیاران ترامپ با روسیه است. او اخیرا دست به تشکیل یک کمیته زده تا افراد نزدیک به ترامپ را که با این پرونده ارتباط داشته‌اند، احضار کند.

به نوشته ایلنا؛ «ژاکوئین کاسترو» نماینده عضو کمیته سیاست خارجی و اطلاعات مجلس نمایندگان ضمن بازنشر توییت ترامپ علیه ایران نوشت: «آقای رییس‌جمهور جنگ (یا جنگ لفظی) علیه ایران شما را در برابر «باب مولر» حفظ نمی‌کند. علاوه بر این، شما در ابتدا همین تهدید را علیه «کیم جونگ اون» هم قبل از نشست سنگاپور مطرح کرده بودید و الان برنامه هسته‌ای کره شمالی از هر زمانی قدرتمندتر است.»

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری خطاب به رئیس‌جمهور ایران نوشت: دیگر هرگز ایالات متحده را تهدید نکن، شما تاوان آن را خواهید داد بطوریکه در طول تاریخ افراد کمی چنین تاوانی داده‌اند. ما کشوری نیستیم که جملات جنون‌آمیزتان درباره خشونت و مرگ را تحمل کنیم. مراقب باش!

به گزارش آفتاب‎نیوز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس‎جمهور کشورمان روز گذشته در همایش روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، اظهار داشت: امروز سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردهای ملت ندارد. و آقای ترامپ! ما مرد شرف و ضامن امنیت آبراه منطقه در طول تاریخ هستیم؛ با دم شیر بازی نکنید، پشیمان کننده است. روحانی همچنین خطاب به ترامپ گفته بود که "صلح با ایران مادر صلح‎ها و جنگ با ایران مادر جنگ هاست".