رئیس کل بانک مرکزی تغییر کرد،سیف رفت و همتی آمد

 hemati seif انقلاب اسلامی در هجرت:هیات دولت جمهوری اسلامی ایران در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حسن روحانی، رئیس کل بانک مرکزی را تغییر و به عبدالناصر همتی به عنوان رئیس کل جدید بانک مرکزی رای اعتماد داد. همتی پیش از این سابقه ریاست بر بیمه مرکزی و بانک ملی را داشته است. وی اخیرا به عنوان سفیر ایران در چین ماموریت یافته بود.

در این جلسه حسن روحانی  اعتماد قاطع دولت به همتی را به عنوان رئیس کل بانک مرکزی به وی تبریک گفت.

حسن روحانی، همتی را فردی تحصیل‌کرده، آگاه و دارای تجربیات ارزنده در بانک و بیمه، با نشاط، فعال و دارای روحیه، قوی و خوب و دارای توان معرفی کرد.

 روحانی، اصلاح نظام بانکی، سیاست‌های مالی، پولی و بهبود روابط بانکی با دنیا و توسعه پیمان‌های پولی دو جانبه، حفظ و مراقبت از ذخائر ارزی را از اولویت‌های رئیس کل جدید بانک مرکزی دانست و کلیه اعضای دولت را به همکاری با او توصیه کرد.

به گزارش ایسنا، هیات دولت همچنین از خدمات و تلاش‌های ولی الله سیف در دوران تصدی ریاست بانک مرکزی تقدیر کرد.

 روحانی ایستادگی در برابر مؤسسات مالی اعتباری غیرمجاز را که به ایجاد انضباط بیشتر و قاعده‌مند شدن این مؤسسات منجر شد، از خدمات ارزنده دوره مدیریت سیف دانست وبا تشکر از سیف، او را مدیری بسیار سالم و ارزشمند دانست که با جدیت تمام سیاست‌های دولت را اجرا می‌کرد.این درحالی است که بحران ارز وطلا و همچنین  موسسات مالی  و ورشکستگی برخی از آنها بسیاری از سپرده گذاران را با مشکلات جدی روبرو ساخت که موجب تظاهرات و نا آرامی هایی نیز شد نارضایتی از حضور سیف دربانک مرکزی را افزایش داده بود و بسیاری خواهان تغییر او بودند .