دستگیری شهرام جزایری پنهان در کانتینر عدس در مرز بازرگان!

Jazayeri-Shahram-jpg

«افشای جزئیات دستگیری شهرام جزایری در گمرک ایران و فرآیند شناسایی کانتینر محموله قاچاق انسان!»
 
به گزارش پارسینه، همین چندی پیش بود که شهرام جزایری پس از گذراندن پر حرف و حدیث حبسی که ناشی از محکومیت فساد مالی و اختلاس تاریخی در ایران داشت، در برنامه رشید پور حضور پیدا کرد و از عملکردش و مغز نخبه اش دفاع کرد.
 
کم کم با تطهیر وی از سوی برخی رسانه ها  و از سویی دیگر افشای اختلاسهای کلان و وحشتناک مالی و فشار عظیم اقتصادی توسط دیگر عناصر مفسد از جمله خاوری و زنجانی و.... در کشور که همچنان ادامه دارد، مبالغی که جزایری متهم به فساد و اختلاس شده بود، دیگر به چشم نمی آمد و رفته رفته این جوان باهوش تبدیل به الگوی جوانان در ژانر بهره گیری مفید از خلاقیت و هوش برای طی کردن ره صد ساله در یک شب شد و ظاهراً در کارآفرینی هم حرفی برای گفتن داشت.
 
در چند روز قبل هم برخی شائبه هایی منتشر شده بود که اگر قوه قضاییه برخورد قهری با فعالان اقتصادی داشته باشد، امکان سرمایه گذاری و تجارت آزاد و.... از تجار و فعالان اقتصاد سلب خواهد شد و اقتصاد در کام مرگ فرو خواهد رفت، زمینه برای خودنمایی آزاد عناصر فاسد بیش از گذشته فراهم شد.
 
نتیجه اینکه وقتی فاسدان اقتصادی به اشد مجازات نمی رسند و اینگونه در اقتصادی که از فساد و رانت و رابطه های کثیف مملو شده، پدیده هایی مثل جزایری افول کرده و عناصر جدید با عملکردی به مراتب پیچیده تر در اختلاس و فساد اقتصادی ظهور می کنند.
 
ماموران گمرک بازرگان شب گذشته شهرام جزایری را از داخل یک دستگاه تریلر خروجی از کشور که حامل بار ترانزیتی بود، دستگیر کردند.
 
این تریلر ترکیه‌ای حامل بار عدس بود و از مبدا ترکمنستان عدس بارگیری کرده و قرار بود از کشورمان خارج شود، اما ماموران گمرک با رصد اطلاعات محموله و به کمک دستگاه‌های کنترلی ایکس‌ری کامیونی اقدام به اسکن محموله می‌کنند که پس از اسکن محموله مشخص می‌شود دو نفر در داخل بار تریلر مخفی شده‌اند.
 
با مشکوک شدن به محموله حاوی قاچاق انسان، ماموران گمرک اقدام به بازرسی کامل محموله کرده و موفق می‌شوند دو نفر را در داخل بار عدس شناسایی و به جرم قاچاق انسان و خروج غیرقانونی از کشور بازداشت کنند.
 
پس از بازداشت دو نفر یکی از افراد خود را به نام ف. ف. و تبعه ایرانی معرفی و نفر بعدی خود را تبعه افغانستان و به نام حبیب ا... احمدی معرفی می‌کند، اما در بازجویی‌های بیشتر مدارکی برای شناسایی به ماموران گمرک ارائه نمی‌دهد.
 
 با توجه به اینکه فرد دوم فاقد مدارک شناسایی بوده بررسی‌های بیشتر انجام و متهم جهت شناسایی بیشتر به نهاد‌های امنیتی تحویل داده می‌شود که نهایتا این فرد توسط نهاد‌های امنیتی شناسایی و در بررسی‌های بعدی اعلام می‌شود که فرد بازداشتی شهرام جزایری است.جزایری هنگام دستگیری پیشنهاد رشوه یک میلیارد تومانی را به ماموران می‌دهد که این رشوه توسط ماموران وظیفه شناس رد شده است.
 
رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی گفته است: جزایری به دلیل بدهی زیاد مالیاتی ممنوع الخروج بوده و در بازپرسی ادعا می‌کند که برای دیدار و سرکشی از یکی از اعضای خانواده‌اش که در کانادا سکونت دارد، قصد خروج از کشور را داشته است.
 
حیدری با اشاره به اینکه متهم در حال حاضر در اختیار دستگاه قضایی است و تحقیقات ادامه دارد، خاطرنشان کرد: شهرام جزایری فعلا به اتهام پیشنهاد رشوه و خروج غیرمجاز از کشور در بازداشت بسر می‌برد و تفهیم اتهام صورت گرفته است.
 
وی یادآور شد: این متهم ظاهرا یک پرونده مفتوح نیز در دادگستری مشهد دارد که از این حوزه قضایی خواسته شده تا در صورت اقتضا، نیابت داده شود تا اقدامات قضایی در این زمینه صورت گیرد.