سخنگوی کمیسیون شوراها: مسوولین در اعلام اسامی دریافت کنندگان ارز دولتی ملاحظه کاری‌ها را کنار بگذارند

 salimi asghar majles شفقنا- سخنگوی کمیسیون شوراها با تاکید بر اینکه در اعلام اسامی دریافت کنندگان ارز دولتی نباید ملاحظه کاری صورت بگیرد، گفت: الان مردم اعتماد خود را از دست داده و سعی می‌کنند اگر سکه و ارزی دارند در خانه‌هایشان نگهداری کنند و اگر این اعتماد جلب شود قطعا این سکه‌ها و ارزهایی که مردم در خانه‌هایشان دارند را به بازار می آورند و فضا آرام تر می‌شود.

اصغر سلیمی درگفت و گو با خبرنگار شفقنا اظهار کرد: متاسفانه یک جوّ بی‌اعتمادی بین مردم و مسوولین وجود دارد که باعث شده است مردم نتوانند در مواقع حساس کمک دولت باشند. مثلا وزرای محترم قول‌ داده بودند افرادی که از ارز دولتی استفاده کردند ولی آن را به جای خودش مصرف نکردند را معرفی کنند، اما پروسه این کار بسیار طولانی شد و اینکه منتظر هستند تا زمان بگذرد و اسامی تعدادی را کنار بگذارند کار درستی نیست.

او با بیان اینکه باید ملاحظه کاری‌ها را کنار گذاشت ادامه داد: آمار و ارقام کسانی که این ارزها را گرفتند کاملا مشخص است زیرا همه کارها الکترونیکی و کامپیوتری است و اینکه فکر کنیم ارزها را به چه کسانی داده‌ایم درست نیست و باید ملاحظه کاری‌ها به کنار برود و این طولانی کردن روند برای کنار گذاشتن افرادی که وابسته به  بخشی از مسوولین هستند، قابل قبول نیست.

سخنگوی کمیسیون شوراها شفافیت را یکی از راهکارهای بازگشت اعتماد مردم دانست و گفت: اگر ما می خواهیم اعتماد مردم را جلب کنیم باید با مردم شفاف صحبت کنیم و با افرادی که در زمان تحریم‌های آمریکا به دنبال منافع شخصی خود هستند برخورد قاطع صورت بگیرد و این اننظار را هم از قوه قضاییه و هم از دولت داریم که بدون هیچ ملاحظه کاری سریعا افرادی را که در زمینه خرید ارز و سکه و احتکار آنها پیش قدم بودند شناسایی و در کمترین زمان ممکن به پرونده آنها رسیدگی کنند.

سلیمی با بیان اینکه فساد عامل نابودی پایه‌های نظام است، ادامه داد: این جو بی اعتمادی برای ما مشکل ایجاد می کند. شاید دشمن خارجی ۵ درصد برای ما مشکل ایجاد کند اما ۹۵ درصد مشکلات داخلی خودمان است که باعث ایجاد بحران می‌شود که توان مدیریت آنها را نداریم.

او اظهار کرد: اوایل انقلاب برخورد با فساد بسیار شدید بود و مردم هم به مسوولین خود اعتماد می کردند. در زمان جنگ خانواده‌ها اگر نان شب نداشتند برای جبهه‌های جنگ کمک می فرستادند چون آن زمان به مدیران و سیاستگذاران خود اعتماد داشتند اما الان مردم اعتماد خود را از دست داده‌اند و سعی می‌کنند اگر سکه و ارزی دارند در خانه‌هایشان نگهداری کنند و اگر این اعتماد جلب شود قطعا این سکه‌ها و ارزهایی که مردم در خانه هایشان دارند به بازار می آورند و فضا آرام تر می شود.

نماینده مردم سمیرم در پایان روند مبارزه با فساد را ناامیدکننده دانست و خاطرنشان کرد: ما از روند مبارزه با فساد راضی نیستیم و در حد شعار کار کردیم و امیدوار هستیم که این شعارها به عمل تبدیل شود البته به نظر من شیشه کثیف را نمی‌توان با پارچه کثیف تمیز کرد و افرادی که می خواهند کاری کنند باید خودشان پاکدست باشند.