«حمله تروریستی» در رژه نظامی اهواز «هشت تا ده» کشته بر جای گذاشت

ahvaz tirandazi

رادیو فردا: تیراندازی در زمان برگزاری رژه نظامی در شهر اهواز چند کشته و مجروح بر جای گذاشت. رسانه‌ها در ایران از این حادثه به عنوان «حمله تروریستی» یاد می‌کنند.

چند خبرگزاری به نقل از تلویزیون حکومتی ایران گزارش می‌دهند که تیراندازی افراد ناشناس در رژه نظامی شهر اهواز «چند کشته و زخمی» بر جای گذاشته است.

خبرنگار شبکه خبر تلویزیون ایران از وجود «تلفات» در این حادثه که «تروریستی» می‌نامد می‌گوید، اما اشاره می‌کند که هنوز از تعداد دقیق قربانیان خبری در دست نیست.

به گفته او، این حادثه «در اوایل» رژه نظامی در شهر اهواز اتفاق افتاده و «مراسم رژه کاملا به هم ریخته» است.

خبرگزاری مهر از اهواز گزارش می‌دهد که مهاجمان «دو نفر بودند و لباس نظامی بر تن داشتند».

این خبرگزاری تنها از چند مجروح به دنبال این حادثه خبر می‌دهد و می‌گوید که مهاجمان «به سمت مردم» تیراندازی کرده‌اند.

به گزارش رویترز به نقل از یک خبرنگار، تیراندازی توسط افراد مسلح «از پشت جایگاه» آغاز شده است.

این خبرنگار از «چند کشته و زخمی» در صحنه این تیراندازی خبر داده است.

خبرگزاری تسنیم در گزارش خود از حادثه رژه نظامی اهواز، از مرگ «هشت تا ده نفر» تماما از نیروهای سپاه پاسداران خبر می‌دهد.

آن طور که در این گزارش آمده است، مهاجمان نیز دست‌کم چهار نفر بوده‌اند، دو نفر از آنها کشته شده‌اند و به گفته تسنیم دو نفر دیگر «هم‌چنان تحت تعقیب‌اند».

خبرگزاری فارس در گزارش خود از این حادثه می‌نویسد: «۳۰ دقیقه پس از آغاز رژه گذشته بود که ناگهان دو نفر از میان جمعیت به مردمی که در حال مشاهده رژه بودند تیراندازی کردند. گفته می‌شود که دو نفر با اسلحه گرم پس از تیراندازی به سمت مردم قصد تیراندازی به سمت جایگاه را داشتند که توسط نیروهای مسلح مضروب شدند.»

روز شنبه مصادف است با سالگرد آغاز جنگ ایران و عراق و به همین مناسبت در چندین شهر کشور رژه نظامی برپا می‌شود، از جمله در تهران با سخنرانی حسن روحانی، در بندرعباس با سخنرانی علی لاریجانی و رژه نیروهای سپاه، و در اهواز.