نماینده بندرعباس در مجلس: مالک آلومینیوم المهدی هرمزگان معیشت کارگران را ابزار «باجگیری» قرار داده است

Alminium-Almehdi-jpg

«آلومینیوم المهدی هرمزگان حدود یکصد و پنجاه دیگ را از مدار تولید خارج و کارگران را به اخراج تهدید کرده است.»
 
زمانه: احمد مرادی نماینده بندرعباس در مجلس شورای اسلامی یکشنبه ۱۳ آبان گفت که خریدار شرکت آلومینیوم المهدی هرمزگان کارگران را ابزار «فشار و باج خواهی» قرار داده است. محمد علیمحمدی سهامدار اصلی آلومینیوم هرمزگان مهر امسال گفته بود که بر اثر سیاست‌های غلطی که وزارت صنعت، معدن و تجارت این شرکت در آستانه ورشکستگی قرار دارد. 
مرادی این اظهارات را «باجگیری» مالک المهدی دانست و گفت که او با تهدید به تعطیلی کارخانه معیشت ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ کارگر را اهرمی برای باج خواهی قرار داده است. 
 
به گفته مرادی این رفتار مالک آلومینیوم المهدی در یک مرحله منجر به باجگیری ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومانی او شده است. مرادی از سازمان‌های نظارتی و دولت خواسته که باردیگر «اهلیت» خریدار المهدی را بررسی کنند. واگذاری آلومینیوم المهدی طی سال‌های گذشته محل اختلاف نماینده بندرعباس و سازمان خصوصی‌سازی بوده است. 
مرادی مدعی است که سازمان خصوصی‌سازی این مجموعه را در حالی با ۸۰۰ میلیارد تومان واگذار کرده که ارزش واقعی آن بیش از ۵ هزار میلیارد تومان است. محمد علیمحمدی مالک و سهامدار اصلی آلومینیوم المهدی است. 
 
جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی اردیبهشت سال گذشته مدعی شده بود که علیمحمدی یکی از حامیان ستاد انتخاباتی حسن روحانی بوده و به همین دلیل نیز با رانت توانسته مالکیت المهدی را در اختیار بگیرد.