معاون" وزیر" کشور: 86 هزار طرح عمرانی نیمه تمام در کشور وجود دارد

 tarhhaye nimeh tamam
  ایرنا- معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به وجود 86 هزار طرح عمرانی نیمه تمام در کشور، نسبت به تامین اعتبار لازم برای بهره برداری از این طرح ها ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ایرنا، مهدی جمالی نژاد روز پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری افزود: با توجه به محدودیت های اعتباری و نوسانات قیمت ارز، تکمیل این تعداد طرح نیمه تمام نگران کننده است و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی ضروری است.
وی ادامه داد: با این وجود باید با برنامه ریزی های عالمانه و اولویت بندی طرح های حیاتی نسبت به تکمیل این طرح ها، گام های عملیاتی برداشته می شود.
جمالی نژاد اجرای برخی طرح ها را غیرضروری و اتلاف سرمایه دانست و گفت: در بین طرح های نیمه تمام طرح هایی وجود دارد که ضرورتی به ایجاد آنها نبوده و اینک یا در حال تخریب هستند و یا برای تکمیل توجیه ندارد.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، جذب سرمایه گذار بخش خصوصی را از مهمترین برنامه های این معاونت برای تکمیل طرح ها اعلام کرد و افزود: تلاش می شود بسیاری از طرح ها را به بخش خصوصی و یا دستگاه های عمومی از جمله شهرداری ها واگذار کرد.
جمالی نژاد با تاکید بر خودداری از آغاز طرح های جدید در سال جاری، اظهار داشت: اولویت نخست، تکمیل طرح های مهم از جمله پروژه های دهیاری هاست.
وی خاطرنشان کرد: در اجرای طرح های عمرانی باید به کیفیت، ایمنی و استانداردهای لازم توجه ویژه ای داشت و این امر مستلزم نظارت جدی کمیته های مربوطه است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست از وجود یک هزار و 715 طرح نیمه تمام در این استان خبر داد و گفت: برای تکمیل این تعداد طرح به 950 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
طهمورث الیاسی بختیاری تصریح کرد: با توجه به سهمیه بودجه استان پیش بینی می شود این تعداد طرح ظرف 6 تا 10 سال آینده تکمیل و به بهره برداری برسد.
وی همچنین از آغاز عملیات اجرایی 6 طرح جدید در استان طی سال جاری خبر داد و گفت: برای تکمیل این تعداد طرح 570 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.
به گزارش ایرنا، هم اکنون 2 هزار و 302 طرح عمرانی در حوزه های آب و فاضلاب، حمل و نقل، راهسازی، بهداشت و درمان، هلال احمر و سایر حوزه ها در چهارمحال و بختیاری در حال اجراست.