خروج ۳۱ میلیارد دلار از ایران توسط خصولتی ها در سال گذشته

Farar-Maliat-1 نماینده مردم دامغان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اصل ۴۴ از ابتدا اشتباه تعریف شد، گفت: این اصل ثروتی بود که می‌ توانست سر سفره همه ملت برود، اما به یک میلیون نفر رسید.
 
به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان، ابوالفضل حسن‌ بیگی در سی و یکمین اجلاسیه رؤسای خانه‌ های صنعت و معدن کشور در سمنان اظهار کرد: ایران کشوری است که سرمایه و ثروت آن بیشتر از بسیاری از کشورهای دنیا است، لذا اگر درست مدیریت می شد، امروز وضعیت اقتصادی بسیار بهتری داشتیم.
 
وی با بیان اینکه اگر واقعیت ها را بگوییم، مشکلات هم حل می شود افزود: ایران برخلاف آمار اعلام شده دارای بیشترین میادین و مخازن نفت جهان است و اگر ایران در آمار در پله های پایین تر اعلام می شود، بیشتر به دلایل سیاسی است.
 
نماینده دامغان با بیان اینکه ما برای ۳۰۰ سال آینده گاز داریم، ادامه داد: اگر حجم واقعی تولیدات نفت و گاز و میعانات ایران معادل سازی شود، ایران در حال حاضر روزانه ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه تولید دارد که در حال حاضر روزانه تنها ٢ میلیون بشکه آن صادر می شود.
 
وی با بیان اینکه آنها که می گویند ای کاش نفت را نداشتیم، کفران نعمت می کنند، افزود: برخلاف نظر برخی من معتقدم ما تا مادامی که این سرمایه ها و ثروت های دیگر را داریم، هرگز دچار نا آرامی اجتماعی نمی شویم.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه نروژ هم نفت دارد، گفت: این کشور با وجود ذخائر نفت، درآمدش در دیگر بخش ها بیشتر از درآمد نفتی است.
 
اگر وکیل الدوله ها نباشند، دولت ها توسط نمایندگان کنترل می شوند:
 
وی با بیان اینکه متأسفانه در برخی دولت ها از این سرمایه به درستی استفاده نشد، گفت: اگر ما وکیل الدوله نباشیم، هر دولتی توسط نمایندگان مردم کنترل می شود.
 
حسن بیگی ادامه داد: همین نمایندگان بودند که سبب شدند که سرمایه ای که توسط یک رئیس جمهور بدست آمد، در دور بعد توسط رئیس جمهور بعدی به هدر برود و به خصولتی ها داده شود و اینگونه بود که سرمایه ای که می توانست سر سفره همه ایرانی ها برود محدود به یک میلیون نفر شد.
 
۳۱ میلیارد دلار درآمد خصولتی ها به کشور برنگشته است!:
 
وی با بیان اینکه هر سه قوه در این واگذاری های اشتباه مقصرند افزود: دولت و مجلس اشتباهاتی داشتند و بدتر از این دو قوه قضاییه هم نظارت خوبی نداشت.
 
این نماینده اصولگرا ادامه داد: اگر شیوه واگذاری ها دولت هشتم ادامه می یافت و دولت بعدی آن را به خصولتی ها واگذار نمی کرد امروز این مشکلات را نداشتیم.
 
وی با انتقاد از برخی از این شرکت های خصولتی گفت: تنها در سال گذشته ۳۱ میلیارد دلار درآمد بخش خصوصی و خصولتی به خارج رفته و به کشور برنگشته و عمدتا در کشورهای خارجی و بویژه کشورهای همسایه سرمایه گذاری شده است.
 
نماینده دامغان با بیان اینکه دولت توان مقابله با این ها را ندارد، گفت: این افراد از بیرون هدایت می شوند و باید با آنها برخورد شود.
 
در حق بخش معدن ظلم شده:
 
حسن بیگی بر ضرورت توجه به انتظام در مدیریت ها تأکید کرد و گفت: مدیریت در کشور ما هیأتی است ولی در دیگر کشورها مدیریت نظام مند و نظامی است.
 
وی از ذخایر معدنی بعنوان ثروتی بزرگ برای کشور نام برد و گفت: متأسفانه در حق بخش معدن ظلم شده و از این ظرفیت کم نظیر استفاده نشده است.
 
نماینده مردم دامغان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با ذکر این نکته که استان سمنان و خصوصاً دامغان از ذخایر معدنی بی نظیری برخوردار است، گفت: با این وجود ما در دامغان سه هزار فارغ التحصیل دانشگاهی بیکار داریم.
 
وی با بیان اینکه مهمترین معادن مس با خلوص بالای کشور در دامغان وجود دارند، ادامه داد: متأسفانه از این پتانسیل عظیم درست استفاده نشده وگرنه این بخش می توانست اشتغال منطقه را دگرگون کند.
 
وی با انتقاد از بی توجهی به فرهنگ کار در کشور گفت: در کشوری مثل امریکا عشق رئیس جمهور این است که در تعطیلات به گاوداری یا مزرعه اش برود، اما در کشور ما به این منابع مهم بی توجهی می شود.
 
این نماینده با بیان اینکه خیلی از کشورها این منابع ایران را ندارند، گفت: اگر مدیریت درستی صورت گیرد و از منابع ملی و انسانی و اقتصادی استفاده شود، جمهوری اسلامی به توفیقات بزرگ تری می رسد و انشالله در آینده هم هیچ مشکلی نخواهیم داشت.