انتقاد شدید عضو مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا از ترامپ،عربستان ثابت کرد که میتوان یک رئیس جمهور را با پول خرید

 eylhan omar آناتولی: ایلهان عمر، عضو مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا با انتقاد شدید از رویکرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور نسبت به موضوع قتل جمال خاشقجی، گفت: عربستان سعودی ثابت کرد که می توان یک رئیس جمهور را با پول خرید.

عمر در حساب توئیتری خود نوشت: رئیس جمهورمان یک بار دیگر مشخص کرد که راستی و درستی خریدنی نیست. از سوی دیگر عربستان سعودی نیز ثابت کرد که می توان یک رئیس جمهور را با پول خرید.

از سوی دیگر جان برنان، رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) نیز با انتقاد از رویکرد دولت ترامپ در قبال قتل خاشقجی، گفت: کنگره باید در مورد اطلاعاتی که سیا درباره پرونده جمال خاشقجی در اختیار دارد جلسه غیرعلنی تشکیل دهد.

برنان در توئیتر نوشته است: به دلیل اینکه ترامپ از حد و مرز فریب فراتر رفته، کنگره باید خواستار تشکیل جلسه غیرعلنی در مورد اطلاعاتی که سیا درباره پرونده جمال خاشقجی در اختیار دارد، شود. هیچ کس در عربستان سعودی به ویژه ولیعهد این کشور نباید از پاسخگویی در مورد این جنایت فجیع فرار کند.

گفتنی است ترامپ در پیامی که دیروز منتشر ساخت، علی رغم گزارش جدید سازمان سیا درباره پرونده قتل جمال خاشقجی، بر ادامه روابط استراتژیک آمریکا با عربستان سعودی تاکید کرده بود.