احتمال رأی آوری استیضاح "وزیر علوم"؟/ عدم رشد امکانات فنی و آزمایشگاهی و توسعه‌ ای و رفاهی دانشجویان - دانشجویان ستاره‌ دار شده و ...

daneshgah یک نماینده مجلس گفت: علیرغم اینکه مرتب اعلام می‌ کنند که دانشجوی ستاره‌ دار نداریم، اما کماکان دانشجوی ستاره‌ دار داریم و به تازگی یک دانشجوی ستاره‌ دار به بنده مراجعه کرده بود.
 
اعتمادآنلاین: غلامعلی جعفر زاده نماینده رشت و نایب رئیس فراکسیون مستقلین در گفتگو با «اعتمادآنلاین» در خصوص استیضاح وزیر علوم، گفت: وزیر علوم باید تحرک بیشتری از خود بروز دهد؛ در حال حاضر اوضاع در دانشگاه‌ ها خوب نیست.
 
او ادامه داد: کمترین رشد اعتبارات وزارتخانه‌ ها، مربوط به وزارت علوم است و رشد بودجه این وزارتخانه بیش از ٧ تا ٨ درصد نبوده است. این موضوع دو دلیل می‌ تواند داشته باشد. یک دلیل عدم توجه دولت، و دلیل دیگر عدم دفاع قابل قبول وزارت علوم است که نتیجه آن عدم رشد امکانات فنی، آزمایشگاهی، توسعه‌ ای و رفاهی دانشجویان است. انصافاً دانشگاه‌ ها مشکلات بسیاری دارند و غذای دانشگاه‌ ها بسیار بی‌ کیفیت است.
 
این نماینده مجلس با انتقاد از وجود دانشجوی ستاره‌ دار، تأکید کرد: علیرغم اینکه مرتب اعلام می‌ کنند که دانشجوی ستاره دار نداریم، اما کماکان دانشجوی ستاره دار داریم و به تازگی یک دانشجوی ستاره دار به بنده مراجعه کرده بود.
 
جعفر زاده خاطر نشان کرد: انتظار داریم وزیر علوم جنب و جوش و تحرک بیشتری از خود بروز بدهد. یک خمودگی و خواب آلودگی بر دانشگاه‌ ها حاکم است و هیچ کار تحولی انجام نمی‌ شود.
 
او با انتقاد از عملکرد وزیر علوم، گفت: ادغام چند هزار دانشگاه و تبدیل آن به چند دانشگاه به کجا رسید؟ قرار بود وزارت علوم  بر دانشگاه آزاد نظارت عالی کند، اما نظارت عالی بر دانشگاه آزاد چه شد؟ ادغام رشته‌ ها و تجمیع دانشگاه‌ ها به کجا رسید؟ کرسی آزاداندیشی که مقام رهبری فرمودند، به کجا رسید؟ در واقع هیچ اتفاقی نیفتاده است.
 
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: من احساس می‌ کنم سطح فنی و رفاهی دانشجویان و اساتید کاهش یافته است. مطلعم که بسیاری از اساتید حق التدریسی، حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده‌ اند.
 
جعفر زاده در خصوص اینکه احتمال رأی آوری استیضاح وزیر علوم وجود دارد؟ گفت: من این استیضاح را امضا نکردم، اما اوضاع وزیر علوم خوب نیست.