دوتن از نیروهای مرزی ایران در مناطق مرزی بانه و میرجاوه کشته شدند

 baneh marzbanan به گزارش ایرنا از سنندج، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان از وقوع درگیری میان مترددان غیر مجاز و نیروهای مرزی در شهرستان بانه خبر داد و گفت: بر اثر این درگیری مسلحانه یکی ازنیروهای مرزی پاسگاه بروشکانی به شهادت رسید.

حسین خوش اقبال شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این درگیری ساعتی پیش و بدنبال تلاش این افراد برای ورود غیر قانونی به کشور در منطقه صفر مرزی بانه روی داد.

وی افزود: در این درگیری این نیروی مرزی (فرمانده پاسگاه مرزی بروشکانی) و یکی از مترددان غیر مجاز نیز زخمی شدند که هر دو برای سیر مراحل درمانی به بیمارستان صلاح الدین شهر بانه منتقل شدند ولی نیروی پاسگاه مرزی بروشکانی بدلیل شدت جراحات وارده به شهادت رسید.

خوش اقبال تاکید کرد: مترددان قصد ورود غیر قانونی به کشور را داشتند که با هوشیاری نیروهای مرزی موفق به ورود نشده و با استفاده از تاریکی هوا از منطقه گریختند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان یادآور شد: هم اینک منطقه در کنترل نیروهای مرزی انتظامی و نظامی است و تلاش برای شناسایی این افراد و وابستگی آنها ادامه دارد.

شهرستان مرزی بانه در 270 کیلومتری شمال غربی سنندج مرکز استان کردستان قرار گرفته و 84 کیلومتر مرز با کشور عراق و منطقه اقلیم کردستان دارد.

 همچنین ایرنا به نقل از منبع آگاهی از کشته شدن یکی از سریازان هنگ مرزی در میرجاوه کشته شده است .به گزارش ایرنا این منبع آگاه که خواست نامش در خبر ذکر نشود روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هودیانی در حین کنترل و پایش نوار مرزی میرجاوه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وی بیان کرد: هودیانی ساکن دلگان بوده و مراسم تشییع و خاکسپاری این شهید والا مقام امروز در این شهرستان برگزار می شود.

هنوز هیچ یک از مسئولان انتظامی و مرزبانی در این مورد اظهار نظری نکرده است.

میرجاوه در 75 کیلومتری شرق زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و در همسایگی کشور پاکستان واقع شده است.