در حمله انتحاری به ستاد نیروی انتظامی در چابهار تعدادی کشته و زخمی شدند

 entehari chabahar یورو نیوز: حمله انتحاری با خودرو به ستاد نیروی انتظامی چابهار صبح پنج شنبه باعث کشته شدن دست کم ۲ نفر و زخمی شدن ۴ نفر شده است.

تسنیم نوشته است که در میان مجروحان شماری زن و کودک به چشم می‌خورند که به بیمارستان امام علی چابهار اعزام شدند.

به گزارش رجانیوز ستوان دوم پلیس داریوش رنجبر و سرباز وظیفه ناصر درزاده، دو نفری هستند که در این حمله انتحاری کشته شده‌اند.

این خودرو در حالی که تلاش داشته است وارد ستاد نیروی انتظامی شود در محدود در ورودی ستاد متوقف شده است و مهاجمان در همین مکان خودرو را منفجر کرده‌اند.

ایرنا خبر داده است که سرهنگ حیدر علی کیخا فرمانده نیروی انتظامی چابهار از جمله کشته شدگان این انفجار است با این حال این خبر لحظاتی بعد تکذیب شد. هنوز دقیقا مشخص نیست چه کسانی در این ستاد کشته شده اند.

به گزارش رجا نیوز گروه انصارالفرقان از گروههای شبه نظامی در منطقه بلوچستان مسئولیت این حمله انتحاری را برعهده گرفته است.

خبرگزار فارس با انتشار عکسی از حضور فرمانده نیروی زمینی سپاه در محل از این حمله انتحاری در چابهار خبر داده است.

محمد مساعد خبرنگار شرق که در نزدیکی محل انفجار بوده در توئیتر خود از کشته شدن ۳ نفر و زخمی شدن ۱۹ نفر خبر داده است و نوشته است که حمله انتحاری بوده است.

همچنین برخی منابع از تیراندازی بعد از این حمله سخن گفته‌اند. در ویدیویی که فارس نیوز منتشر کرده به وضوح صدای تیراندازی شدید پس از انفجار شنیده می‌شود.

بندر جابهار از حیطه تحریم های جدید واشنگتن استثناء شده است. این اقدام با توجه به نقش و اهمیت این طرح برای توسعه اقتصادی کشور افغانستان صورت گرفته است.

از این منظر برخی در شبکه های اجتماعی ارتباطی بین این حمله انتحاری و مستنثا شدن این بندر از تحریم های آمریکا برقرار کرده اند و می گویند بندری که تاکنون امن بود درست زمانی که قرار است نقش اقتصادی مهمی در منطقه ایفا کند، ناامن می شود.