دیدار محمود الزهار، عضو ارشد حماس با ظریف و شمخانی

 hamas 28042016

انتخاب: محمود الزهار وزیر خارجه سابق فلسطین، از رهبران برجسته و عضو دفتر سیاسی و رئیس پارلمانی حماس که به همراه اعضای فراکسیون حماس به تهران سفر کرده، با وزیر خارجه، رئیس مجلس و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان دیدار کرد.

به گزارش «انتخاب»، دیدار الزهار با ظریف، صبح امروز در مل وزارت خارجه برگزار شده است.

همچنین محمود الزهار صبح امروز با دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون آخرین تحولات فلسطین با وی گفتگو کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با انتقاد از عدم اجرای تعهدات سازمان ملل در بازسازی غزه و تامین حداقل‌های معیشتی ساکنان آن، بر حمایت ایران از مقاومت و ملت فلسطین و تداوم ارسال کمک‌های غذایی و دارویی به مردم غزه تأکید کرد.

 

امیر دریابان شمخانی در این دیدار گفت: مهمترین اولویت جهان اسلام حمایت از آرمان فلسطین و آزادی قدس شریف است و هرگونه اقدامی که موجب ایجاد انحراف در مسیر مبارزه با رژیم صهیونیستی به عنوان اصلی ترین تهدید جهان اسلام گردد خیانت به مسلمانان جهان تلقی می شود.

او با تجلیل از تلاش رزمندگان مقاومت و ایستادگی مردم غزه و کرانه باختری در مقابل رژیم صهیونیستی، پیروزی تحسین برانگیز مقاومت در جنگ 5 روزه اخیر را حاصل پایبندی به آرمان فلسطین و فداکاری در برابر زیاده خواهی رژیم صهیونیستی و ضعف و زوال بیش از پیش این رژیم دانست.

 

علی شمخانی افزود: آنچه موجب نابودی رژیم صهیونیستی خواهد شد، فساد درونی و گسترده سران آن، بیداری ملت ها و هشیاری نسبت به توطئه ها و ظلم هایی است که این رژیم کودک کش در حق بشریت مرتکب شده است.

وی با تجلیل از ایستادگی و مقاومت مردم فلسطین در برابر اشغالگران و ضرورت مقابله مستمر با سیاست های سرکوب گرانه رژیم صهیونیستی علیه مسلمانان تاکید کرد؛ امروز حامیان فلسطین در سراسر جهان معتقدند تنها راه پیروزی و احقاق حق مردم، تکیه بر اراده داخلی و مقاومت اسلامی است.

 

دبیر شورایعالی امنیت ملی با انتقاد از سازمان ملل به دلیل عدم اجرای تعهدات خود برای بازسازی غزه و تامین حداقل های معیشتی و خدماتی برای ساکنین تحت محاصره ، بر حمایت قاطع ایران از مقاومت و ملت مظلوم فلسطین و تداوم ارسال کمک های غذایی و دارویی به مردم غزه تاکید کرد.

محمود الزهار وزیر خارجه سابق فلسطین، از رهبران برجسته و عضو دفتر سیاسی و رئیس پارلمانی حماس نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت های رهبری، دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین افزود: ما رژیم صهیونیستی را غاصب، فاقد مشروعیت و در سراشیبی افول می دانیم و هر اقدامی که منجر به تایید این رژیم و چشم پوشی از باز پس گیری سرزمین های فلسطین شود را مردود می دانیم.

 

وی با بیان اینکه بیداری اسلامی رو به افزایش است و بدون شک ما پیروز خواهیم شد تاکید کرد؛ مواضع جمهوری اسلامی ایران همیشه اثر بخش بوده و مردم فلسطین این را به خوبی احساس می‌کنند که کسانی هستند که آنها را حمایت کنند و ان‌شاءالله به‌زودی همگی در مسجد الاقصی نماز خواهیم خواند.

وی با تقبیح حاکم شدن سیاستهای تفرقه امیز در جهان اسلام که موجب کاهش حساسیت نسبت به فلسطین و استیفای حقوق مردم مظلوم آن شده است اظهار داشت: برخی کشورهای عربی با تلاش برای مقابله با جمهوری اسلامی که عامل ثبات و صلح درمنطقه است مسیر تضعیف جبهه مقاومت وهمکاری با دشمنان جهان اسلام را می پیمایند.

 

«محمود الزهار» عضو ارشد حماس همچنین در رأس هیأتی از اعضای فراکسیون حماس در مجلس فلسطین صبح امروز (یکشنبه) دوم دی ماه با حضور در محل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

محمود الزهار دیروز (شنبه) نیز با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و از وی به صورت رسمی برای سفر به نوار غزه دعوت کرد.

لاریجانی نیز در این دیدار بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از فلسطین تأکید کرد و گفت: حمایت از مردم مظلوم فلسطین وظیفه هر انسان شرافتمندی است.