دادستان کل عربستان برای ۵ نفر از متهمان قتل خاشقجی تقاضای حکم اعدام کرد

 khashoggi jamal آناتولی : دادستان کل عربستان سعودی در نخستین جلسه رسیدگی به پرونده 11 تن از متهمان قتل جمال خاشقجی برای 5 نفر از آنها درخواست اعدام کرد.

دادستان کل عربستان سعودی در نخستین جلسه رسیدگی به پرونده 11 تن از متهمان قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد حکومت ریاض برای 5 نفر از آنها درخواست اعدام کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (سپا)، دادستانی کل این کشور با انتشار اطلاعیه ای از حضور متهمین با وکلای خود در دادگاه خبر داد.

دادستان کل عربستان سعودی همچنین اعلام کرد: برای ادامه تحقیقات دادگاه جلسه بعدی محاکمه به تعویق افتاده است.

همچنین در بخش دیگر اطلاعیه آمده است: اسناد و شواهد در دست خود در ارتباط با این پرونده را به دادستانی کل ترکیه ارسال کردیم.

گفتنی است جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار اهل عربستان سعودی سردبیر سابق روزنامه الوطن و ستون‌نویس واشنگتن‌ پست دوم ماه اکتبر 2018 به منظور انجام امور رسمی وارد کنسولگری این کشور در استانبول شد و از آن خارج نشد.

ریاض در 20 اکتبر قتل خاشقجی در داخل کنسولگری عربستان سعودی را تأیید کرد. دادستان این کشور مدعی شد که خاشقجی بعد از "درگیری" با چند نفر در داخل کنسولگری "فوت" کرده و 18 شهروند این کشور نیز در این رابطه بازداشت شده‌اند.

دادستانی کل استانبول ترکیه روز چهارشنبه 31 اکتبر طی بیانیه‌ای اعلام کرد که جمال خاشقجی بلافاصله پس از ورود به کنسولگری عربستان سعودی در این شهر، طبق نقشه‌ قبلی خفه و کشته شده است.