ناکافی بودن محاکمه متهمان به قتل جمال خاشقجی در عربستان سعودی و درخواست میشل باشله برای تحقیقات مستقل در مورد قتل وی

Khashoggi-Bin Salman-1 یورونیوز: کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد می گوید که دادگاه محاکمه متهمان به قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد حکومت عربستان «کافی نیست.»
 
این نهاد حقوق بشر سازمان ملل امروز جمعه ۴ ژانویه، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که باید مجددا تحقیقاتی مستقل با «حضور بین‌المللی» در خصوص پرونده قتل و ترور خاشقچی در داخل کنسولگری سعودی در استانبول، صورت بگیرد.
 
تلویزیون دولتی عربستان پیش از این اعلام کرده بود که دادستانی این کشور برای پنج متهم به مشارکت در قتل جمال خاشقجی تقاضای مجازات اعدام کرده است.
 
***
 
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل: تحقیقات مستقل درباه قتل جمال خاشقجی صورت گیرد
 
 یورونیوز: میشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد روز سه شنبه از کارشناسان بین‌ المللی خواست در تحقیقات مستقل در مورد قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد عربستان سعودی شرکت کنند.
 
او خواستار آن شده است که دسترسی این کارشناسان مستقل به شواهد و شاهدان این قتل فراهم شود.
 
باشله همچنین از مقامات عربستان سعودی خواست تا محل اختفای جسد جمال خاشقجی را اعلام کنند.
 
او همچنین خواستار معاینه پزشکی و کالبدشکافی در جریان تحقیقات درباره آنچه وی «جنایت تکان دهنده و بی‌ رحمانه» خوانده، شده است.
 
جمال خاشقجی در دوم اکتبر سال جاری و هنگامی که برای دریافت مدارکی رسمی طلاقش به کنسولگری عربستان سعودی در استانبول مراجعه کرده بود به قتل رسید.
 
تاکنون بطور رسمی جزئیات قتل او و همچنین محل اختفای جسد او اعلام نشده است اما مقامات عربستان از دستگیری ۱۸ نفر در این ارتباط