"نمایندگان" مجلس نظام هم از شرایط محاکمه فعالان محیط زیست نگران شدند

Majlese Iran-jpg
ایلنا :گروهی از نمایندگان مجلس ایران هنگام حضور حسن روحانی در جلسه علنی مجلس از او خواستند پیگیر وضعیت محاکمه فعالان محیط زیست بازداشتی، رعایت موازین حقوقی در قبال آنها و اجازه دیدار آنها با خانواده‌هایشان باشد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا در جریان حضور حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در جلسه علنی مجلس در روز دوشنبه (۱۵ بهمن/۴ فوریه) گروهی از نمایندگان هنگامی که آقای روحانی قصد ترک جلسه را داشت "دور وی حلقه زدند و با او به صحبت پرداختند".

موضوع صحبت این نمایندگان با حسن روحانی نگرانی آنها از وضعیت فعالان محیط زیست بازداشتی بوده است. ایلنا نوشته است که آنها از روحانی خواسته‌اند که "باتوجه به حساسیت پرونده در جامعه، مجامع بین‌المللی و حقوق بشری این افراد بتوانند با قواعد حقوقی و با رعایت کامل موازین حقوقی حق انتخاب وکیل مورد نظر خود را داشته باشند."

این نمایندگان هم‌چنین از روحانی خواسته‌اند زمانی را برای ملاقات خانواده این افراد با آنها تعیین کند. خانواده فعالان محیط زیستی بازداشتی مدت‌هاست از ملاقات با فرزندان‌شان محرومند و به شدت نگران وضع آنها هستند.

هشت نفر از فعالان محیط زیست ایران، مراد طاهباز، سام رجبی، امیرحسین خالقی، هومن جوکار، سپیده کاشانی، نیلوفر بیانی، طاهر قدیریان، عبدالرضا کوهپایه از بهمن ماه سال گذشته به اتهام جاسوسی در بازداشت به سر می‌برند.