واکنش نتانیاهو به تهدید نظامی اسرائیل در مراسم سالروز انقلاب ایران

netanyahou

«جمهوری اسلامی ایران در مراسم بزرگداشت چهلمین سال‌روز انقلاب، اسرائیل را تهدید به حمله نظامی کرده بود. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به تهدیدها و شعارهای ضد اسرائیلی مسئولان جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داده است.»
   
دویچه وله: مسئولان جمهوری اسلامی در مراسم سالروز انقلاب اسلامی ایران بار دیگر علیه اسرائیل شعار داده و حتی این کشور را تهدید به حمله نظامی کردند. بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل غروب دوشنبه ۲۲ بهمن (۱۱ فوریه) نسبت به این تهدیدها واکنش نشان داد و به دولت‌مردان ایران در رابطه با حمله نظامی به اسرائیل هشدار داد.
 
نتانیاهو در یک پیام ویدیویی گفته است که او تهدیدهای اسرائیل از سوی جمهوری اسلامی را جدی می‌گیرد اما تاکید کرده است که این تهدیدها باعث وحشت او نمی‌شوند.
 
نتانیاهو در این پیام ویدیویی گفته است که اگر رژیم ایران دچار این خطای وحشتناک شده و بخواهد به تل آویو یا حیفا حمله کند، باید بداند که هرگز قادر به انجام چنین چیزی نخواهد بود.
 
نتانیاهو گفته است اما اگر واقعا ایران اقدام به حمله به اسرائیل بکند، باید بداند که "این آخرین جشنی است که به‌ مناسبت سالروز انقلاب برگزار می‌شود."
 
تهدید اسرائیل به حمله نظامی
اظهارات بنیامین نتانیاهو از جمله در واکنش به سخنان یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. این فرمانده سپاه تهدید کرده بود که اگر آمریکا به ایران حمله کند، جمهوری اسلامی ایران به اسرائیل حمله خواهد کرد.
 
یدالله جوانی گفته بود که در صورت حمله آمریکا به ایران، جمهوری اسلامی در پاسخ به آن، تل‌‌آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد.
 
این فرمانده سپاه پاسداران گفته بود که جمهوری اسلامی ایران از آمریکا وحشتی ندارد و این کشور می‌تواند به‌خوبی از خود در برابر حملات دفاع کند.
 
ایران اعلام کرده است که موشک‌های میان‌بردی در اختیار دارد که به وسیله آن‌ها می‌تواند هر نقطه‌ای از خاک اسرائیل را هدف قرار دهد. برد این موشک‌ها از سوی مقامات ایران دو هزار کیلومتر اعلام شده است.
 
ارتش ایران در آستانه برگزاری سالروز انقلاب اسلامی از موشک هویزه رونمایی کرده بود.