موسوی جزایری با توصیه پزشکان انگلیسی از تریبون نماز جمعه اهواز خداحافظی می‌کند؟

mousavi jazayeri

رویداد۲۴ :آیت الله موسوی جزایری با اشاره به سفر اخیرش به انگلستان گفت: اولا بنده هیچ بیمارستانی نرفتم؛ هیچ درمانگاهی نرفتم؛ فقط مدارکی که از ایران بردیم را نشان دادیم؛ یک نفر بررسی مفصل کرد و نظرات پزشکان ما را تایید کردند که ضعف و بی حسی که در پا‌های من پیدا شده، درمان ندارد. منتها توصیه‌هایی کردند.

آیت‌الله موسوی جزایری خطاب به حضار گفت: مردم شاید نتوانیم به عنوان امام جمعه از عهده مسئولیت بر بیاییم؛ چون نیم ساعت باید خطبه بخوانیم و دیگر توان این کار را نداریم. تا آنجای کار که بتوانیم می‌کوشیم. ما باید به تکلیف شرعی عمل کنیم. باید اصول شرعی را رعایت کنیم. امام جمعه در حال خواندن حمد و سوره نباید پاهایش تکان بخورد؛ اگر دقت نکنم، بد می‌شود. فعلا وضع مزاجی اینطور است اگر از شما بپوشانیم آخرش چه می‌شود؟ در این سفر اطبای آن طرف تایید کردند نظر پزشکان مارا و علاجی ندارد. اما برای نماز مساله شرعی داریم. بدن امام جمعه باید آرام باشد اگر نتواند محل شبهه است.

وی همچنین از حضور جوان تر‌ها در این جایگاه استقبال کرد.

آیت الله جزایری همچنین درباره سفرش به انگلستان گفت هدف از این سفر تبلیغ اسلام به مناسبت ایام فاطمیه و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بود که در کشور انگلستان انجام شد؛ در لندن و شهر‌های اطراف آن مثل منچستر و بیرمنگام سخنرانی داشتیم و اصلا شب و روز نداشتیم.

آیت الله جزایری با اشاره به وجود طرفداران بسیار امام رال در انگلستان اضافه کرد: به صورت مستمر جلسات برگزار و ایرانیان و عراقی‌های مقیم انگلستان یا عرب‌های لبنان و مصر استقبال باشکوهی داشتند. همچنین برخی سخنرانی‌های نیز برای مردم با زبان اردو و یا انگلیسی زبان‌ها بود. وی اظهار کرد: استقبال مردم برای سخنرانی‌ها قابل قیاس با سال‌های گذشته نبود و اجتماعات باشکوه تری حضور داشتند تا مشت محکمی به دهان جان بولتون و آن‌هایی بزنند که گفته بودند نمی‌گذاریم ایران چهل سالگی انقلاب را به چشمان خود ببینند. نماینده، ولی فقیه در خوزستان با اشاره به نتایج خوب جلسات و اجتماعات برگزار شده در طی سفر به انگلستان گفت: بیش از چهار میلیون نفر مسلمان در این کشور وجود دارد؛ در بعضی از خیابان‌ها تعداد افراد باحجاب بسیار بیشتر از افراد بی حجاب بود و در هر خیابان یک مسجد وجود داشت.

وی تصریح کرد: آنجا مدارس بسیاری برای دانش آموزان پسر و دختر به شیوه اسلامی تأسیس شده و بر وفق مذهب اهل بیت نیز کالج‌هایی راه اندازی شد که دانشجویان مسلمانان می‌توانند در آن تحصیل کنند؛ همچنین به ما بشارت کردند که حوزه علمیه هر مدرکی بدهد، دولت انگلستان آن را تأیید و امضا می‌کند که این نشان دهنده به رسمیت شناختن حوزه علمیه است.