احتمال وقوع سیل و تگرگ در استان هرمزگان

seyl

مدیر کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان در پی تقویت سامانه ناپایدار جنوبی بر روی استان نسبت به احتمال وقوع رگبار باران و رعد و برق، آب گرفتگی معابر عمومی و جاری شدن سیل و طغیان رودخانه های فصلی طی روزهای شنبه 3 فروردین تا سه شنبه 6 فروردین در استان هشدار داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا صفا ایسینی در تشریح این خبر افزود:

 

با توجه به پیش بینی هواشناسی و احتمال وقوع بارندگی های شدید و طغیان رودخانه های فصلی و سیلابی شدن مسیل ها، شهروندان و مهمانان نوروزی از اسکان و توقف و رفت و آمد در حاشیه مناطق آبگیر ، بستر و حریم رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند. و همچنین دامداران نیزاز چرای دام در مناطق مستعد سیلاب و رعد و برق اجتناب کنند.

 

وی اظهار کرد: سامانه ناپایدار جنوبی طی روزهای شنبه و یکشنبه در اکثر نقاط استان رگبار باران و رعد و برق همراه با آبگرفتگی معابر عمومی و در مناطق مستعد استان گاه با وقوع تگرگ و تند باد لحظه ای ، طغیان رودخانه های فصلی ، سیلابی شدن مسیل ها

و متلاطم شدن دریا همراه خواهد شد و در روزهای دوشنبه و سه شنبه نیز وزش باد شدید جنوب شرقی ( گاه با بیش از 50 کیلومتر بر ساعت) سبب مواج شدن و طوفانی شدن دریا ( بیشتر مناطق مرکزی و غربی خلیج فارس) خواهد شد و ارتفاع موج تا بیش از 180 سانتی متر خواهد رسید.

 

وی در پایان از فرمانداران و اعضاء شورای هماهنگی مدیریت بحران استان و شهرستان های تابعه خواست تا ضمن حفظ آمادگی کامل، اطلاع رسانی و هماهنگی لازم را جهت مواجهه با هرگونه حادثه احتمالی، اعمال نکنند.
منبع : ایسنا

عکس متعلق به استان هرمزگان نیست