خانم پائولا وایت کشیش ثروتمندی که برای "ترامپ" با خدا ارتباط می گیرد: هر که با ترامپ مخالفت کند در جنگ با خداست

doaa kakhe sefid

پائولا وایت در یکی از مصاحبه هایش که در خانه 6 هزارمتری وی در فلوریدا انجام شده، می گوید: ترامپ قطعا یک مسیحی تمام عیار و توبه کاری واقعی است که ایمان صادقانه در چهره او دیده می شود.

عصرایران- به اعتقاد بسیاری از کارشناسان دنیای سیاست، پائولا وایت یکی از متفاوت ترین نزدیکان دونالد ترامپ (رئیس جمهور آمریکا) است که با اظهارات عجیب خود به نوعی سوژه های جالبی را به تیتر اصلی رسانه ها تبدیل می کند. از وایت به عنوان مشاور مذهبی ترامپ در کاخ سفید نام می برند. او همچنین ریاست "مگاچرچ" فلوریدا را برعهده دارد. مگاچرچ ها کلیساهایی بزرگ هستند که همواره جمعیت زیادی در مراسم مذهبی آن شرکت می کنند. اداره کنندگان مگاچرچ ها تشکیلات و منابع مالی قدرتمندی را در اختیار دارند و از این رو شبکه فعالی را نیز میان خود ایجاد کرده اند. باتوجه به گستردگی دامنه فعالیت و قدرتی که در اختیار دارند فعالیت آنها صرفا به امور مذهبی محدود نمی شود و در مسائل مختلف جامعه و البته سیاست نیز ورود می کنند.

 

وایت به عنوان مشاور مذهبی ارتباط بسیار نزدیکی با ترامپ دارد و اظهارات جنجالی زیاد را بر زبان آورده است. وی بارها در سخنان خود به ارتباط خداوند و ترامپ اشاره کرده است! او دو سال قبل در یکی از برنامه های خود گفته بود: ترامپ پادشاهی است که از جانب خداوند به قدرت رسیده و مخالفت با او در حکم اعلام جنگ با خداست! این ادعا در شرایطی از جانب پائولا وایت مطرح شد که ترامپ در یک برنامه تلویزیونی که سال 2015 پخش شد حتی نتوانست یک آیه از انجیل را از حفظ بیان کند!

برخی از منابع به این مساله اشاره دارند که دوستی ترامپ و وایت نزدیک به دو دهه سابقه دارد. وایت بارها گفته است که حضور ترامپ در پست ریاست جمهوری آمریکا کار خدا بوده است! وی حتی در اوایل سال 2019 و در ماه ژانویه گفته بود که مردم آمریکا برای رضایت خداوند لازم است تا حقوق اولین ماه سال جدید را به کلیسا اختصاص دهند تا زندگی آسوده تری در انتظار آنها باشد.

البته اینگونه اظهارات درباره ترامپ فقط خاص پائولا وایت نیست زیرا سارا سندرز سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید در مصاحبه با یکی از برنامه های مذهبی تلویزیون سی بی ان گفته بود که رئیس جمهوری ترامپ خواست خداوند بوده است! مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا نیز در سفر به رژیم صهیونیستی و طی مراسم عید پوریم یهودیان به یک شبکه مسیحی گفته بود که ترامپ را خداوند فرستاده تا حامی اسرائیل در برابر ایران باشد!

پائولا وایت در یکی از مصاحبه هایش که در خانه 6 هزارمتری وی در فلوریدا انجام شده، می گوید: ترامپ قطعا یک مسیحی تمام عیار و توبه کاری واقعی است که ایمان صادقانه در چهره او دیده می شود.

وایت در ادامه به زمان پیش از تصمیم گیری ترامپ برای نامزدی ریاست جمهوری آمریکا اشاره می کند که به در خواست ترامپ و به همراه ۳۰ کشیش دیگر در برج (ترامپ) به دعا ‍‍‍‍‍‍ پرداخته اند! وی هدف از این کار را تاکید ترامپ برای آگاهی از نظر خداوند در رابطه با ریاست جمهوری اش عنوان می کند.

خانم وایت همچنین به مشاوره های ویژه ای که به ترامپ می دهد اشاره می کند و برای بیان اهمیت نقش خود در دولت رئیس جمهوری کنونی آمریکا به جابجایی سفارت آمریکا در رژیم صهیونیستی می پردازد و می گوید: درباره جابجایی سفارت از تل آویو به بیت المقدس به ترامپ گفته که تصمیم درستی را اتخاذ کرده است و به نوعی پیام مثبت خداوند را به رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده است.

پائولا وایت تا کنون 3 بار ازدواج کرده و همسر فعلی وی یک خواننده و موسیقیدان سبک راک آمریکایی است. کلیسای وایت بالغ بر 20 هزار عضو فعال دارد و بدین ترتیب یکی از بزرگترین کلیساهای کشور را در اختیار دارد. وی همچنین یک آپارتمان 3.9 میلیون دلاری در ساختمان ترامپ پارک اونیو(نیویورک) دارد. گروهی بر این باور هستند که ارتباط نزدیک وایت با ترامپ نقش مهمی در پیشرفت مالی وی داشته است.