هشدار شیوع بیماریهای عفونی در مناطق سیل‌زده؛ مردم آق‌قلا از آب موجود در آب‌انبارها استفاده نکنند

Sayl-enteshar bimarihaye Ofouni

«رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه تاکنون موردی از وبا در مناطق سیل‌زده گزارش نشده است از مردم آق‌قلا خواست به دلیل آلودگی از استفاده آب موجود در آب انبارها خودداری کنند.»
 
عبدالرضا فاضل، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: خدمات درمانی و سلامت از سوی اکیپ‌های حاضر در مناطق سیل‌زده در قالب پایگاه‌های ثابت و سیار و بیمارستان‌های صحرایی که سپاه راه‌اندازی کرده است، به مردم ارائه می‌شود.
 
وی با اشاره به گذشت حدود 20 روز از وقوع سیل و آب‌گرفتگی در مناطقی از آق‌قلا و گمیشان گفت: یکی از نگرانی‌های ما در منطقه شیوع بیماری‌های عفونی است. اگر مردم این مناطق به دلیل آلودگی آب نکات بهداشتی را رعایت نکنند شاهد شیوع این بیماری‎ها در منطقه خواهیم بود.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با تأکید براینکه مردم در آق‌قلا و گمیشان به هیچ وجه نباید از آب‌انبارها استفاده کنند، بیان داشت: آب موجود در آب انبارها آلوده است و به ویژه در آق‌قلا مردم نباید به هیچ وجه از این آب استفاده کنند.
 
وی با بیان اینکه آب معدنی به اندازه کافی در آق‌قلا و گمیشان وجود دارد، گفت: آب شرب مناطقی از شهر آق‌قلا که وصل شده است از سوی کارشناسان بهداشت محیط کلرسنجی می‌شود و در صورت تأیید مردم می‌توان از آن استفاده کنند.
 
فاضل با بیان اینکه 900 نمونه آب مورد آزمایش قرار گرفته است، اظهارداشت: تاکنونی موردی از وبا در مناطق سیل‌زده گزارش نشده است. به شهروندان توصیه می‌کنیم اگر فردی دچار بیحالی، اسهال، استفراغ و تب و لرز شد باید هرچه سریع‌تر این فرد را به مراکز درمانی انتقال دهند.