انتقال ارزی ۶۲۵ میلیارد دلاری مهاجران به زادگاه اجدادی خویش در سال ۲۰۱۷/ رتبه های اول و دوم انتقال ارزی مکزیکی ها و چینی ها از امریکا با ۳۰ میلیارد و ۱۶.۱۴ میلیارد دلار

dollar 31122014 با توجه به آمار اخیر بانک جهانی در خصوص میزان انتقال وجه توسط مهاجران سراسر جهان به زادگاهشان، حدود ۶۲۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ جابجا شده است.
 
به گزارش خبرنگار اقتصادآنلاین، بخش بزرگی از مهاجران سراسر جهان، مقدار زیادی از درآمدهای خود را پس‌انداز کرده و برای کمک به خانواده‌هایشان، به زادگاه خود می‌فرستند. زمانی که این مقدار مبالغ جابجا شده توسط مهاجران با هم حساب می‌شوند، متوجه می‌شویم مقدار پولی که هر سال منتقل می‌شود، بسیار عظیم است.
 
بر اساس تحقیقات اخیر مرکز تحقیقاتی pew که بر اساس ارقام ارائه شده توسط بانک جهانی انجام شده است، برآورد مجموع مبالغ خارج شده توسط مهاجران در سال ٢٠١٧ را نشان می‌ دهد. در همین سال ، میزان مبلغ خارج شده، ۶۲۵ میلیارد دلار تخمین زده شده است که نسبت به سال ۲۰۱۶ با مبلغ ۵۸۶میلیارد دلار، ۷درصد افزایش داشته است.
 
در ادامه، قابل ذکر است که میزان مبلغ منتقل شده توسط مهاجران در ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۷، ۱۴۸میلیارد دلار بوده است. طبق مطالعات انجام شده در سال ۲۰۰۴ مشخص شد که بیش از ۶۰درصد افراد بالغ متولد آمریکای لاتین از ۱۶.۵میلیون نفر که در ایالات متحده زندگی می‌کردند، در آن سال مبالغی را برای خانواده‌های خود ارسال کرده‌اند.
 
بر اساس آمار ارائه شده توسط pew، مشاهده می‌کنیم که بیشترین مبلغ انتقال  در سال ۲۰۱۷، به مکزیک بوده که بیش از ۳۰ میلیارد دلار بوده است. انتقال پول به چین، با ۱۶.۱۴میلیارد دلار در جایگاه دوم قرار دارد. در حالی که جایگاه سوم با ۱۱.۷میلیارد دلار انتقال، به هندی‌ها تعلق گرفته است.
 
از سویی دیگر، کمترین میزان انتقال پول، به آلمان با ۲.۸۰میلیارد دلار و کره جنوبی با ۲.۸ میلیارد دلار اختصاص دارد.
 
در نمودار ارائه شده، میزان وجه انتقالی توسط ساکنان ایالات متحده آمریکا به زادگاهشان در سال ۲۰۱۷ را مشاهده می‌کنید:
                                         Mahajeran-Arz-1