رهبر کره شمالی به آمریکا اولتیماتوم داد

kimjonu

«رهبر کره شمالی از روند کنونی تنش‌زدایی با آمریکا ابراز ناخرسندی کرد. او گفت که تنها در صورت تغییر مشی آمریکا حاضر است با دونالد ترامپ دیدار کند.»
 
کیم جونگ اون تا آخر سال جاری به دولت آمریکا مهلت داد تا رویکرد خود را تغییر دهد. او گفت تنها در صورتی حاضر به ملاقات و گفتگو با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا است که این کشور تا پایان سال رویکرد خود را تغییر دهد و قادر به اتخاذ یک "تصمیم شجاعانه" باشد.
 
کیم که در برابر شورای عالی خلق سخنرانی می‌کرد، گفت که در قضیه برنامه هسته‌ای کره شمالی کشورش حاضر به همکاری است، اما نخست آمریکا باید "موضع درست" اتخاذ کند.
رهبر کره شمالی درباره انتظارات خود از ایالات متحده توضیح بیشتری نداد.
 
«سرنوشت سومین دیدار»
دومین دیدار دونالد ترامپ با رهبر کره شمالی که فوریه در ویتنام انجام گرفت، نتایج روشنی به دنبال نداشت. هر کدام از دو کشور، گناه شکست مذاکرات را به دوش دیگری انداخت، در عین حال هر دو تمایل خود را برای ادامه مذاکرات اعلام کردند.
 
به گزارش خبرگزاری کره شمالی، کیم جونگ اون، پس از دومین دیدار در ویتنام، گفته است که نسبت به صداقت آمریکا دچار تردید شده است. او گفته است: «ما حاضریم باز هم تلاش کنیم، در صورتی که آمریکا موضعی درست اتخاذ کند و مایل به بهبود مناسبات به سود دو طرف باشد».
 
او گفته است که رابطه شخصی او با ترامپ خوب است.
 
آمریکا به کره شمالی خلع سلاح مشابه لیبی پیشنهاد داده بود
دونالد ترامپ روز پنجشنبه (۱۱ آوریل) پیش از دیداری با مون جه این، رئیس جمهور کره جنوبی، در کاخ سفید گفت که امکان دارد برای بار سوم با رهبر کره شمالی دیدار و گفتگو کند.