ظریف: ملت سوریه با مقاومت خود منطقه را از یک خطر بزرگ نجات داد!

Zarif Valid moalem 

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم به دمشق، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در ادامه سفر به سوریه، با آقای ولید معلم همتای سوری خود دیدار و در خصوص مهمترین موضوعات فی‌مابین در روابط دوجانبه، تحولات منطقه‌ای و جهانی از جمله تحولات شمال آفریقا گفتگو کرد.

دکتر ظریف در این دیدار با تأکید بر اینکه مقاومت دولت و ملت سوریه در برابر خطر تروریسم، منطقه را از یک خطر و توطئه بزرگ نجات داد، بر لزوم خروج همه تروریست‌ها از سوریه و احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه تأکید کرد.

 

وزیر امور خارجه ایران، ظریف با تشکر از مهمان‌نوازی ملت و دولت سوریه گفت: ما خوشحالیم که در تحقق این پیروزی بر تروریسم و نجات منطقه از این خطر بزرگ کنار ملت سوریه و عراق و مردم منطقه هستیم.

وی تصریح کرد: خوشحالم که روز قبل از روز ملی سوریه اینجا هستم، به شما و ملت و دولت سوریه تبریک می‌گوییم.

از سوی دیگر، ولید معلم وزیر خارجه سوریه در این دیدار گفت: ما در یک جبهه و سنگر قرار داریم.

وزیر امور خارجه سوریه با اشاره به همکاری‌های دو کشور در سال‌های اخیر اظهار داشت: این همکاری‌ها موجب شد تا توطئه‌های بزرگی را خنثی کنیم و لازم است این همکاری‌ها تداوم و تعمیق یابد.

 

پیش از این ظریف با بشار اسد رئیس جمهور سوریه در دمشق دیدار و گفت‌وگو کرد.

ظریف با هدف بررسی روابط دوجانبه و راه‌های گسترش و تقویت روزافزون این روابط میان دو کشور دوست و همپیمان استراتژیک به سوریه رفته است.

 

این اولین سفر ظریف به سوریه بعد از سفر اخیر بشار اسد به تهران به‌شمار می‌رود.

پیش از این، ظریف به زیارت مرقد مطهر حضرت زینب(س) رفته بود و پس از دیدار با مقامات سوری قرار است در سفری یک‌روزه به ترکیه نیز سفر کند.