حسین رحیمی: پیامک های اقدام به کشف حجاب از سوی پلیس امنیت اخلاقی برای مالکان خودروها ارسال شده است

hejab va ershad ایرنا: رئیس پلیس پایتخت با تأیید ارسال پیامک از سوی پلیس امنیت اخلاقی برای عده ای از رانندگان از تداوم برخورد این پلیس با بدحجابی و بی حجابی در خودروهای شخصی خبر داد.
 
سردار حسین رحیمی عصر پنجشنبه در گفتگوی اختصاصی با ایرنا با بیان اینکه پلیس مطابق قانون موظف است با هر اقدام غیرقانونی برخورد کند افزود: مأموران پلیس در سطح شهر خودروهایی که در آنها کشف حجاب می شود شناسایی و با آنان برخورد می کند.
 
وی با بیان اینکه رصد خودروهای حامل افراد هنجارشکن با چشمان غیرمسلح انجام می شود، افزود: پلیس البته اظهارات کسانی را که نسبت به این اتهام اعتراضی داشته باشند شنیده و در صورت اثبات بی گناهی آنان مشکلی نیست.
 
رحیمی با بیان اینکه این پیامک ها فارغ از اینکه اقدام به کشف حجاب از سوی چه کسی در خودرو انجام شده باشد برای مالک خودرو ارسال شده است، افزود: ممکن است کسانی که کشف حجاب کرده اند مسافر باشند، اما پلیس امنیت اخلاقی در این زمینه راننده خودرو را می شناسد.
 
وی گفت: کسانی که پیامک را دریافت کرده اند پس از مراجعه به پلیس امنیت و ارائه یک تعهد کتبی مرخص می شوند و در صورتیکه برای بارهای بعدی این اقدام در خودروی آنان مشاهده شود، نسبت به تشکیل پرونده و ارسال آن به مراجع قضائی اقدام می شود.
 
رحیمی با بیان اینکه ازدحام مراجعه کنندگان به پلیس امنیت اخلاقی مورد خاصی نبود، گفت: این مراجعه بخوبی مدیریت شد و هم اکنون مشکلی وجود ندارد.
 
وی بر تداوم سیاست پلیس برای برخورد با کشف حجاب در خودروها تأکید کرد و ادامه داد: این اقدام پلیس قانونی است و پلیس تردیدی در تداوم اجرای آن ندارد.
 
تعدادی از شهروندان پایتخت ظرف یک ماه اخیر، پیامک‌ هایی را مبنی بر 'کشف حجاپ در خودرو از سوی پلیس امنیت اخلاقی دریافت کردند. 
 
ارسال پیامکی از جانب پلیس امنیت اخلاقی برای تعدادی از آنان در ارتباط با کشف حجاب در داخل خودرو و احضار آنها به ساختمان پلیس امنیت اخلاقی در خیابان وزرا (خیابان خالد اسلامبولی)، باعث ترافیک در این منطقه شد.