اعلام وضعیت اضطراری در آق‌قلا / فرماندار: مردم خانه‌های خود را تخلیه کنند

rustaye agh ghale

فرماندار آق‌قلا: تلاش‌های زیادی برای جلوگیری از ورود آب صورت گرفته اما با افزایش پیک آب نتوانستیم مانع ورود آب شویم و این وضعیت نگران کننده است بنابراین به ساکنان محله‌های حکیم‌آباد، تازه‌آباد، کل‌آباد و عیدگاه هشدار جدی می‌دهیم.
تاریخ انتشار: ۱۹:۲۳ - ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
پ

اعلام وضعیت اضطراری در آق‌قلا / فرماندار: مردم خانه‌های خود را تخلیه کنند

 فرماندار آق‌قلا با اعلام وضعیت اضطراری در این شهرستان گفت: سد کیسه‌ای (سیل‌بند) شمال یلمه خندان شکسته و آب در حال پیشروی به سمت شهر آق‌قلا است.

امانگلدی ضمیر عصر امروز با اعلام خبر شکستن سیل‌بند شمال روستای یلمه خندان در این شهرستان اعلام وضعیت اضطراری کرد و به ساکنان محله‌های حکیم‌آباد، تازه‌آباد، کل‌آباد و عیدگاه هشدار داد تا به مکان‌های امن بروند.

وی افزود: وضعیت شهر تا ظهر امروز مناسب بود اما ورود حجم جدید آب به شهر را داشتیم، دایک یا کانالی که در کنار روستای یلمه خندان حفر کرده بودیم با تلاش‌های زیاد به خوبی مقاومت کرده بود اما حدود ساعت 17 امروز خبر رسید که با توجه به فشار زیاد آب سد کیسه‌ای شمال یلمه خندان شکسته و آب در حال پیشروی به سمت شهر است.

فرماندار آق‌قلا که با خبرنگار صدا و سیما گفتگو می‌کرد ادامه داد: تلاش‌های زیادی برای جلوگیری از ورود آب صورت گرفته اما با افزایش پیک آب نتوانستیم مانع ورود آب شویم و این وضعیت نگران کننده است بنابراین به ساکنان محله‌های حکیم‌آباد، تازه‌آباد، کل‌آباد و عیدگاه هشدار جدی می‌دهیم.

وی بیان داشت: هر چند بخشی از این محله‌ها تخلیه شده اما کسانی که خانه دو طبقه دارند وسایل خود را به طبقه‌های بالاتر منتقل کنند و گر چه شدت سیل به شدت سیل اول فروردین‌ماه نیست اما به دلیل اشباع شدن زمین از آب و برگشت مردم به خانه‌های خود وضعیت نگران کننده است.

ضمیر گفت: توصیه و هشدار ما این است که مردم مکان‌های ناامن را تخلیه کنند و به‌جای مناسب بروند، ستاد اسکان هم دو سالن را آماده کرده است تا در صورت اضطراری‌تر شدن وضعیت مردم در معرض خطر را اسکان دهیم.

وی خاطرنشان کرد: آب وارد روستاهای سقر یلقی، میرزاعلی یلقی و سلاق یلقی شده و حجم آب نیز قابل توجه است.
منبع : فرارو