دانشگاه امام صادق در مسئله حکمرانی نقش اساسی دارد!

daneshgah emame sadegh

   تهران - ایرنا - رئیس دانشگاه امام صادق (ع) تأسیس دانشگاه را بر اساس تاکید بر مسئله حکمرانی عنوان کرد و گفت: در مرحله دولت اسلامی که پس از انقلاب و نظام اسلامی ، دانشگاه امام صادق (ع) می‌تواند در مسئله حکمرانی نقش‌آفرینی جدی داشته باشد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا ، حجت الاسلام حسینعلی سعدی در مراسم گرامیداشت مقام معلم و استاد با بیان اینکه این دانشگاه «حاکمیتی» و «مأموریت محور» است، اظهار کرد: ظرفیت این دانشگاه در تحقق گام دوم انقلاب عظیم است . همچنین نقشه راه دانشگاه در راستای افق ترسیم شده توسط مقام معظم رهبری و راهبردهای ابلاغی ایشان است.

وی با اشاره به مبانی علمی شهید آیت الله سید محمدباقر صدر در هندسه نظام اجتماعی منبعث از مبانی دینی که در آثاری چون الاسلام یقود الحیاه بدان اشاره شده است، گفت: برای تحقق دولت اسلامی نیازمند صدر ثانی هستیم که نسخه حکمرانی اجتماع را بر اساس مبانی دینی پایه ریزی کند و منهجی که می‌تواند گزاره‌های علوم را استنباط کند، تدوین کند.

رئیس دانشگاه امام صادق (ع) با اشاره به برنامه ریزی گام دوم دانشگاه در بستر گام دوم انقلاب گفت: در این راستا تشکیل کارگروه های مشورتی تخصصی، تدوین نظام جامع مسائل دانشگاه، ایجاد مقدمات تشکیل پژوهشگاه تخصصی، گرنت اساتید و دوره‌های پست دکتری از مهمترین اقدامات انجام شده در شش ماهه گذشته است

مراسم گرامی ‌داشت مقام معلم و استاد با حضور آیت الله آملی لاریجانی (رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام)، جمعی از اعضا هیأت أمنا وهیأت مدیره جامعه الامام الصادق (ع)، برگزار شد.

 

**9465**1601**

انتهای پیام /*