استفاده از خودروهای جنگ جهانی دوم در دستگاه‌های نظامی ایران

otobus ghadimi

مدیر عامل ستاد معاینه‌ فنی شهر تهران گفته که «در حال حاضر بنزهای ۳۰۲ جنگ جهانی دوم در دستگاه‌های نظامی به عنوان سرویس استفاده می‌شود که بسیار دودزا هستند.»

نواب حسینی‌منش در جلسه روز شنبه کاهش آلودگی هوای استان تهران این مطلب را بیان کرده و افزوده «برای کنترل خودروهای سرویس دستگاه‌های انتظامی و نظامی نتوانسته‌ایم حرکتی انجام دهیم.»

حسین‌منش اضافه کرده در میان نیرو‌های انتظامی و نظامی تنها پلیس راهور است که «داوطلبانه تست معاینه‌ فنی خودورهای سنگین» خود را انجام می‌دهد.

اتوبوس مدل ۳۰۲ بنز یکی از ماشین‌های ساخت آلمان است که همزمان با مانهایم در تهران نیز مونتاژ می‌شد.

این اتوبوس در جام جهانی ۱۹۷۴ وظیفه جابجایی بازیکنان تیم‌های شرکت کننده را بر عهده داشت.

از این اتوبوس در تعداد بسیار زیادی در ایران تولید شده و روزگاری به نوعی نقش پیکان را در دنیای وسایل نقلیه عمومی بین شهری بازی می‌کرد.

بسیاری نمونه‌های ۳۰۲ این اتوبوس در حال حاضر در ایران از رده خارج شده‌اند٬ اما این مقام شهرداری می‌گوید که برخی ارگان‌های نظامی همچنان از آن استفاده می‌کنند.

اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با مسئولین تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسؤلین در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

منبع: ایران وایر