یک روزنامه عربی از سفر منطقه ای نخست وزیر عراق با موضوعیت تنش میان ایران و آمریکا خبر داد

Adel Abdolmahdiروزنامه «العربی الجدید» روز پنج شنبه نوشت: «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق پس از کویت، با محوریت تشدید تنش میان ایران و آمریکا به چند کشور منطقه سفر می کند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از سومریه نیوز، العربی الجدید به نقل از یک منبع سیاسی همچنین نوشت: سفر عبدالمهدی به کویت، آغاز سفر منطقه ای وی در راستای حمایت از حل و فصل اوضاع میان واشنگتن و تهران بوده است.

این روزنامه افزود: عبدالمهدی خواهان هدایت میانجی گری میان واشنگتن و ایران است و در راستای دستیابی به حمایت بیشتر در این زمینه به شماری از کشورهای منطقه سفر می کند.

براساس نوشته روزنامه مذکور، نخست وزیر عراق سران کشورهای منطقه را قانع خواهد کرد که جنگ حاوی بازتاب های منفی روی سراسر منطقه است و هیچ کشوری از تلفات آن به دور نخواهد بود و همین موضوع ایجاب می کند که کشورها در این خصوص از عراق حمایت کنند.

العربی الجدید در پایان نوشت: قرار است عبدالمهدی با محوریت همین موضوع، به شماری از کشورها سفر کند که اولین آنها کویت بوده است.

دفتر عبدالمهدی روز چهارشنبه اعلام کرد که وی پس از سفر به کویت به بغداد بازگشت. براساس بیانیه دفتر نخست وزیر عراق، در این سفر موانع پیش روی توسعه روابط میان دو طرف مورد بررسی قرار گرفت .

منبع: شفقنا