حماس: برای مقابله با «معامله قرن» متحد و یکپارچه شویم

hamas 28042016

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین، «یحیی السنوار» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در نوار غزه اعلام کرد، درگیری‌ها در مسجدالاقصی گواه این مساله است که ملت فلسطین به قدس و مسجدالاقصی پایبند هستند و «عید بزرگ ما در مسجدالاقصی خواهد بود».

السنوار، که روز گذشته در نشست هم‌اندیشی گروه‌های فلسطینی تحت عنوان «متحد و یکپارچه علیه معامله قرن» سخنرانی می‌کرد، به «افزایش کمپین‌های عادی‌سازی و شبکه‌های تلویزیونی عربی، که از تبلیغات صهیونیستی استقبال می‌کنند» اشاره کرد.

 

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس متذکر شد: «اسرائیل دورادور خود دیوار می‌کشد، پس برخی نظام‌های عربی درصدد جلب رضایت چه کسی و عادی‌سازی روابط با چه کسی هستند؟! این، سست‌تر از خانه عنکبوت است.»

وی بر مخالفت قاطع خود با طرح «معامله قرن»، توطئه‌ها و کنفرانس بحرین تأکید کرد و گفت: «این توطئه‌ها محکوم به شکست خواهند بود.» او خیزش کامل برای رویارویی با این طرح را خواستار شد.

کنفرانس بحرین که نخستین مرحله اجرای «معامله قرن» خواهد بود، قرار است در روزهای 25 و 26 ژوئن در منامه برگزار شود و جذب سرمایه‌گذاری در اراضی فلسطین و اعطای وام های کم سود به فلسطین از اهداف آن عنوان شده است.

السنوار گفت: «ما از ملت‌های منطقه می خواهیم تا یکصدا و یکپارچه در مقابل معامله قرن بایستند. امید ما به ملت‌های منطقه است و ما احساس می‌کنیم که تنها مبارزه می‌کنیم. از ملت‌های خود انتظارات زیادی داشته‌ایم.»

این رهبر مقاومت فلسطین در ادامه هشدار داد، خطرناک‌ترین چیز در طرح «معامله قرن»، از میان برداشتن کرانه باختری و الحاق آن به «اسرائیل» است. وی از «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و رهبران جنبش «فتح» خواست به نوار غزه بیایند و به صفحه تاریک اختلافات پایان داده و با «معامله قرن» مقابله کند.

یحیی السنوار همچنین از جمهوری اسلامی ایران به خاطر حمایت از ملت و مقاومت فلسطین تقدیر و تشکرد کرد و از تمامی کشورهای اسلامی و عربی خواست همانند ایران حامی و پشتیبان مقاومت با مال و سلاح باشند.

 

انتهای پیام/