روحانی : اوضاع کشور بسیار خوب، مردم امیدوارتر و تحریم های آمریکا بی اثر هستند

Rohani Hassan
حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، امروز چهارشنبه بیست و دوم خرداد در جلسۀ هیئت دولت گفت که برغم "تبلیغ های بدخواهان" اوضاع کشور "بسیار خوب" است و فشارهای آمریکا به زودی زود بی اثر خواهند شد.
روحانی گفت : "ملت ایران بداند که فشار آمریکا به اوج رسیده [...] و از این به بعد این تحریم ها و فشارها ظرفیت خود را از دست" خواهند داد. وی مدعی شد که "امروز مردم ایران در قیاس با شش ماه و یک سال گذشته آرامش بیشتری دارند و نسبت به آیندۀ کشور خود امیدوارتر هستند" و "شرایط اقتصادی ایران نیز به سمت مطلوب پیش می رود."

روحانی با این حال تصریح کرد که شرایط "بسیار خوب" اقتصادی کشور به معنای فقدان سختی ها و حل شدن مشکلات نیست. او از تحریم های ایالات متحدۀ آمریکا علیه ایران به عنوان "تروریسم اقتصادی" و از رهبران آمریکا به عنوان "جلادانی علیه ملت ایران" یاد کرد که به گفتۀ او تاریخ نام شان را به خاطر خواهد سپرد.
روحانی با اشاره تلویحی به هایکو ماس، وزیر امور خارجۀ آلمان، مدعی شد که او در سفر اخیرش به تهران "به صراحت" "فشارهای حداکثری آمریکا" را در قبال ایران "خطا و اشتباه خوانده" که "هیچ تاثیری بر مردم ایران نمی گذارد".

روحانی در جای دیگری از سخنانش افزود که اتحاد رمز عبور از مشکلات است که در عین حال رهبران آمریکا را وادار می کند که "پای میز منطق، مذاکره و عدل بنشینند و اشتباه خود را بپذیرند." روحانی سپس گفت که از نظر او رهبران آمریکا "اخیراً مقداری از حرف های بی حسابی را که می زدند تعدیل کرده و بی تردید باز هم از مسیر اشتباه خود بازمی گردند و می فهمند که راهشان درست نیست."

منبع رادیو فرانسه