ابوالفضل ابوترابی "نماینده" مجلس نظام: نمایندگان آپارتمان می‌گیرند تا استیضاح را منتفی کنند/ لیست آن‌ها را به شورای نگهبان دادیم

 aboutorabi abolfazl
ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف‌آباد در مجلس اظهار داشت: جدیدا برخی‌ها موضوع نظام پارلمانی را مطرح می‌کنند، بنده اعتقاد دارم قانون اساسی ما خیلی مترقی بوده و توسط افراد بسیار بزرگ، خوش فکر و آینده نگر تدوین شده است.
 
وی افزود: نظام پارلمانی نظامی است که در این وضعیت فعلی می‌تواند خطرناک باشد و اصلا مانع فساد‌های عجیب و غریب نمی‌شود لذا نمایندگان مجلس اگر بخواهند آن را انتخاب کنند باعث می‌شود فساد عجیب و عظیمی در مجلس و برای نمایندگان به وجود آید بنابراین ما نباید موانع فساد را خراب کنیم.
 
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به برخی فساد‌های موجود در مجلس، عنوان کرد: برای استیضاح برخی وزرا در مجلس ما شاهد فساد‌هایی هستیم.
 
ابوترابی ادامه داد: در استیضاح وزرا لیستی در مجلس داریم که آپارتمان‌هایی برای عدم استیضاح آن وزیر به نمایندگان داده شده یعنی به نمایندگانی آپارتمان داده شده که استیضاح از وزیر را منتفی کردند که این لیست به شورای نگهبان هم داده شده است؛ پس می‌بینیم که فساد این چنینی هم وجود دارد.
 
وی در پاسخ به این سوال که این لیست مربوط به دوره قبل است یا خیر، گفت: مربوط به دوره‌های قبل و همین دوره هم هست یعنی فقط مربوط به دوره قبل (مجلس نهم) نیست.
 
این نماینده مجلس در ادامه افزود: لیستی از این افراد در مجلس وجود دارد که البته به شورای نگهبان هم داده شده است، در دوره قبل هم زیاد بود. بسیاری از رد صلاحیت‌ها هم به همین دلیل بوده است. قرائن و شواهد را که می‌بینیم متوجه می‌شویم که با توجه به گزارش‌های ارائه شده این موارد با گزارش‌ها و مستند دیگر در شورای نگهبان دستگاه‌های امنیتی نظامی انتظامی و اطلاعاتی سازگار است.
منبع:فارس

در این رابطه